Скільки працівників бракує Україні

Під час зустрічі керівництва міністерства з представниками місії МВФ в Україні йшлося про те, що на економіку сьогодні суттєво впливає демографічна ситуація та наявність трудових ресурсів.

Читайте також Чому сонячні панелі та генератори можуть подешевшати у липні

Через війну, виїзд українців за кордон і внутрішню міграцію в країні спостерігаються кадровий дефіцит і структурне безробіття.

Як зазначила заступниця Міністра економіки Тетяна Бережна, якщо у 2021 році офіційний ринок праці налічував 11,5 мільйона працівників, то у 2023 році ця цифра зменшилася до 9 мільйонів офіційно працевлаштованих.

За попередніми розрахунками, для того, щоб забезпечити щорічне зростання ВПП до 2030 року на 7% нам потрібно 4,5 мільйона працівників додатково,
– пояснює чиновниця.

Раніше у Мінсоцполітики також обговорювали проблему дефіциту кадрів і закликали роботодавців активніше залучати до роботи жінок та осіб з інвалідністю. Однак, за словами експертів, не на всіх роботах це можливо зробити.

У яких сферах бракує працівників

Як пояснює директорка консалтингової компанії TalentMatch, HR-експертка Наталія Слинько, деякі роботи для жінок просто неможливі. Наприклад, якщо жінці доводиться піднімати більше ніж 7 кілограмів, то вона законодавчо обмежена в кількості таких підйомів і в часі, протягом якого вона може виконувати цю роботу.

Єдиний вихід чимало роботодавців бачать у тому, щоб обходити закон, але за це передбачено серйозну відповідальність. І хоча це не можна вважати хорошим рішенням, наразі роботодавці у суто "чоловічих" галузях можуть вирішити питання тільки "чорним працевлаштуванням",
– пояснює експертка.

Також часто фізична сила потрібна для виконання робіт в енергетиці. Найбільша нестача кадрів наразі відчувається у виробництві, аграрній сфері, будівельній галузі, логістиці. Внаслідок цього деякі роботодавці змушені вдаватися до підняття зарплат, аби втримати людей на роботі.