Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан, зауваживши, що усе залежить від інтенсивності виконання бойових завдань. Якщо танки регулярно використовували у бою, то це цілком нормальний результат.

Дивіться також Залякування чи чергова маячня․ Чому насправді Путін каже, що Бельгія виникла завдяки Росії

Танки можна відновити

Як наголосив Світан, усім і так зрозуміло, що на війні трапляються поломки та втрати техніки. Важливо, щоб техніка вберегла екіпаж.

Все залежить від інтенсивності виконання бойових завдань. Якщо танки не виходили з поля бою, то це серйозний результат. Навіть якщо половина виведена зі строю. Танки відновлюють. Вони свої завдання виконали сповна – щонайменше врятували свої екіпажі. Це дуже важливо,
– сказав Світан.

Одне із завдань танка на полі бою – виявити вогневі точки ворога та викликати на себе вогонь. Важливо, аби броня витримувала удари та рятувала екіпаж. Такі танки можуть витримати кілька прямих попадань.

Також гармата в Challenger 2 доволі успішна. Це – 120-міліметрова нарізна зброя. Її можна практично як "снайперську" зброю використовувати на дальностях більш ніж 4 кілометри. Жодна російська танкова зброя не може виконувати такі бойові завдання,
– зазначив Світан.

Військова допомога Україні: коротко

  • За даними видання CNN, Росія виробляє щомісяця близько 250 тисяч артилерійських снарядів. Такі темпи виробництва утричі більші, ніж ЄС та США можуть надіслати Україні.
  • Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок зазначила, що ідея обміну ракетами між Берліном та Лондоном була б нормальним варіантом. Так Україна могла б отримати більше далекобійної зброї.
  • Як повідомив міністр оборони Франції, три французькі оборонні компанії планують почати виробництво в Україні вже цього літа. Відомо, що буде залучена компанія, яка спеціалізується на безпілотниках.