Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   Чи працює Верховний суд України на інтереси замовників: позиція інвесторів

   Про те, що відбувається в оновленому Верховному суді України у програмі "Честь і НЕчесть" з Олексою Шалайським та Галиною Чижик розповів член правління Фундації DEJURE Тарас Шепель.

   Про роботу із замовниками

   – Ця судова система, яка вражена корупцією, вона завжди працює на інтерес замовника.  Сьогодні інтерес замовника може бути з однією позицією, а завтра зміниться і за аналогічних обставин замовлення може бути зовсім іншим. І треба переграти, якось прописати, щоб викрутити рішення вже в інший бік.

   Читайте також: "Після третього місяця я пішов": у яких жорстких умовах навчають суддів

   – Ми чудово розуміємо, що є корупція в поодиноких, а не в абсолютно всіх судових справах. Якщо поставити питання: "Який суд є найкорумпованіший: перша інстанція, апеляційний чи вища судова інстанція?". То я схиляюся до думки, що це вища інстанція. Чому? Суддя в першій інстанції розглядає щомісяця кількасот справ і корумпованих може бути 1-2 чи невелика кількість.

   Тарас Шепель

   – Далі чим ближче до апеляції, то таких справ є більше й вони майже всі доходять до Верховного суду. Тому що, як правило, про корупцію відомо іншій стороні. І вона з двох мотивів: або, щоб перекупити наступну інстанцію, або, щоб зробити процес дорожчим для опонента, все одно оскаржує це рішення. Тому за цією природою суд Вищої інстанції потрапляє найбільше справ з корупційною складовою.

   Що таке Вища рада правосуддя?Орган суддівського врядування, що має забезпечувати незалежність судової влади, а також слідкувати за доброчесністю та професійністю суддів.

   Голова ВСП обирається з членів ради терміном на два роки на засіданні ради таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів з будь-якою кількістю кандидатур, запропонованих членами Вищої ради правосуддя.

   Про інвесторів

   – Ми зараз навряд чи зможемо по прізвищах згадати наших судових корупціонерів. Тому що зараз сміливо можна згадати початок правління влади Януковича і вже в тренді згадувати Ємельянова, Татькова, але по них не має навіть ніяких завершених кримінальних проваджень.

   Якщо говорити про інвестора, то вони насправді знають той реальний стан речей, який є. У інвесторів є юристи. В юридичному світі чудово відомо чи є в судах корупція, чи ні. Хто нею займається, до кого треба бігти в разі виникнення якихось проблем, щоб щось вирішити. Ця інформація абсолютно відома, відкрита й відверто дискутується. Про це знають представництва всіх іноземних компаній, які працюють в Україні.

   – Це відображається й на рейтингах України. Прем’єр-міністр Олексій Гончарук знає на скільки покращився б індекс інвестиційної привабливості, якби у нас не було судової корупції. Тобто ця інформація є не закрита. Вона дуже добре відома.

   Про недоброчесних суддів

   – Станом на час утворення нового Верховного суду ще існував старий Верховний суд України, де випадкових людей просто не було. Що й стало однією з причин створення Верховного суду, але його утворили в такий спосіб, що більшість його складу стали старі судді.

   Читайте також: Це все було фейком, – Маселко пояснив, чому справжні судді не мали жодного шансу бути в системі

   – Єдиний плюс у Верховному суді. Там з’явилися окремі агенти змін, яких не було в системі. Тобто ми зараз маємо впевнені інсайди про те, що там відбувається в середині й можемо використовувати це. Бо раніше так відверто з того середовища ніхто би не спілкувався.

   Більше – дивіться у програмі.

   powered by lun.ua
   Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
   Коментарі
   Більше новин

   Читай новини навіть без інтернету

   Завантажити

   Читай новини навіть без інтернету

   Залиште відгук