Спроби "промацати ґрунт" екологічної теми на виборах можна було спостерігати на нещодавні акціях протесту в Кривому Розі і Маріуполі. Зокрема, в Маріуполі пройшла акція "Ми хочемо дихати", на яку зібралося кілька тисяч містян.
Читайте також: Вибори і гасла: як політики грають обіцянками і які найчастіше не виконують
На думку глави Комітету виборців України Олексія Кошеля, українські зелені пасивні. А в світі зараз підтримують радикальні дії зелених. Вони стали активною силою, яка прикриває незаконні будівництва, зупиняє підприємства-забруднювачі, відстоює екологічні проекти.
Уряди низки держав ухвалюють рішення про заборону пластикових пакетів. Навіть в Україні окремі міськради приймають такі рішення. Хоча вони не реальні до виконання. Швидше, рекомендація. Але це показує, що потреба в таких діях є. Втім, ніхто не вимагає від парламенту виконувати ті чи інші екологічні обіцянки,
– говорить Кошель.
Виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов зауважує: одного разу – на парламентських виборах 1998 року екологічна ідея спрацювала. Партія зелених отримала чималу підтримку – 8%. Але потім з’ясувалося, що за ними стоять ті ж олігархи і нафтові барони, які наносять шкоду екології. В Україні так і не утворилася екологічна партія. Але, на його переконання, на парламентських виборах 2019 року екологічні ідеї не матимуть особливого ефекту.
Екологічні обіцянки на виборах-2019 навряд чи спрацюють. Бо є багато інших актуальних проблем. Треба починати роботу з міста і району. І робити це треба було ще в 2014 році. Особливо в тих регіонах, де є серйозні екологічні проблеми. Спочатку пройти місцеві вибори, створити мережу. Але в Україні "в довгу" мало хто працює,
– підкреслив Олександр Леонов.
Нагадаємо, в жовтні 2019 року в Україні відбудуться вибори Верховної Ради України.