Розвідник, який не вміє приховувати сліди. Один із затриманих у Нідерландах російський ГРУшник користувався анкетою на сайті знайомств. І це значно допомогло міжнародним розслідуванням. Причетність Росії одразу до кількох злочинів тепер ще більш очевидна.

Читайте також: Російські кібератаки: в НАТО розповіли, якою буде відповідь на агресивні дії РФ

"Сьогодні немає сумніву, що до отруєння у Солсбері причетні російські військові. Є докази, що росіяни планували кібератаку на міжнародну організацію в Нідерландах, яка і розслідували атаки "Новачком". А для чого це робити, якщо вони не винні? Росію незабаром викриють і світ побачить, що російський уряд – це організація, яка намагається сіяти дестабілізацію у всьому світі", – наголосив міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант.

Нідерланди заявили, що російські агенти намагались атакувати Організацію із заборони хімічної зброї в Гаазі. Сама операція відбулася ще у квітні. Тоді четверо російських розвідників, Олег Сотников, Олексій Моренець, Євген Серебряков, Олексій Мінін, прибули до Амстердама. У їхньому авто знайшли чимало пристроїв для зламу мережі. Після цього їх вислали з країни.

Голландська розвідка запобігла кібератаці ще 13 квітня. Одразу того ж дня з Нідерландів були вислані четверо офіцерів російської розвідки. Не було сумнівів у їхній причетності,
– зазначив міністр оборони Нідерландів Анк Бейлевелд.

Російські шпигуни намагались навіть отримати дані про розслідування катастрофи літака МН-17. Але після свого візиту до Нідерландії залишили чимало доказів своєї невдалої розвідки.

Читайте також: Журналісти знайшли докази, що висланий з Нідерландів росіянин є співробітником ГРУ

Наприклад, чек на таксі від будівлі російського ГРУ до аеропорту. Також відомо і про те, що один із автомобілів, яким користувались шпигуни, зареєстрований на адресу Головного розвідувального управління. Ну і найцікавіше в цій історії те, що їхні паспорти мають одну серію і схожі номери. А один із них – навіть має офіційну прописку просто у будівлі ГРУ.

Британія, Нідерланди та НАТО мають однакові звинувачення. Ми, сподіваємось, на розвиток цієї ситуації впродовж декількох днів, може, тижнів. Ми вважаємо, що ГРУ, а точніше Владімір Путін намагаються налякати НАТО щодо захисту його східного флангу, який є західним флангом Росії. НАТО має брати в цьому участь,
– підкреслив директор Центру досліджень безпеки та розвідки Ентоні Гліс.

Навряд чи після цієї історії санкції для Росії будуть послаблені. Наприклад, у Британії заявили, що заморозять російські активи. Але у кібервійну з Росією не вступатимуть.

Ми знову будемо чути заклики про замороження російських активів в Британії. Адже є мільярди фунтів їх активів у Великобританії і Віргінських островах. Але я не думаю, що ми будемо вступати в кібервійну з Росією,
– додав Ентоні Гліс.

Росія традиційно заперечує всі факти і свою причетність. Кремль називає всі докази сфабрикованими та зрежисованими. Це й не дивно. Адже ще жодного разу Москва не взяла на себе відповідальність за свої вчинки. Навіть якщо існують залізні докази.