Про це розповів Роман Маселко, експерт з судової реформи Реанімаційного пакету реформ, ГО "Автомайдан".
Однак усі вони оскаржують своє звільнення, в тому числі і ті, 29, котрих Вища рада юстиції "подала" на звільнення — 28 з них оскаржують у Вищому адміністративному суді. І досі немає жодного фінального рішення,
— зазначив він.
За словами Маселка, аналогічна ситуація по "кримінальним справам". Передано до суду близько 13 обвинувальних актів. Однак, перспектив у цих справах немає. Відтак, можна сказати, що оновлення суддівського корпусу не відбулося.
Хоча говорять, що голови суддів не мають реальних повноважень, однак всі за цю владу борються. Насправді величезна кількість суддів залишилася на своїх посадах й отримали можливість ще раз продовжити свої повноваження,
— прокоментував експерт.
Позитивним моментом, Маселко називає створення нового єдиного Верховного Суду. Відкривається, так би мовити, "вікно" для того, щоб туди зайшли не "системні люди", а науковці, адвокати. Важливо, щоб туди увійшли люди, які матимуть підтримку, довіру, прагнутимуть змін.
Нагадаємо, 2 червня Верховна Рада прийняла нову редакцію закону про судоустрій і статус суддів, яка дозволить запустити довгоочікувані судову реформу. За це рішення проголосувало 335 народних депутатів.
Читайте також: Експерт про плюси та прорахунки судової реформи