Корабель “Blida” захопили ще на початку січня цього року. Усього на борту було 26 людей.
10 українців екіпажу "Asian Glory" пробули в полоні 4 місяці.
17 українців екіпажу "Faina" пробули в полоні 4 місяці.
24 українці екіпажу "Аriana" пробули в полоні 8 місяців.
Українські моряки вже не вперше потрапляють у тривалий піратський полон. Так, минулого року корсари 4 місяці тримали в страху десятьох наших співвітчизників на кораблі "Asian Glory". Стільки ж часу провели в полоні сомалійських піратів і 17 моряків судна “Фаїна”. Проте найбільше українців "вполювали" корсари на борту корабля "Аріана". 24 моряки - наші співвітчизники пробули в заручниках піратів 8 місяців.
У вітчизняному МЗС говорять - слідкувати за безпекою українців в морі - вкрай важко, адже здебільшого вони влаштовуються на роботу нелегально.
“Ми досі не знаємо скільки моряків України на яких суднах плаває. Як правило, вони працюють за кордоном нелегально, і не хочуть українці нас повідомляти. Ми про них дізнаємось лише коли вони потрапляють у полон до піратів”, - каже директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.
Сомалійські пірати полюють здебільшого на вантажні судна. Географія їх нападів - Аденська затока. Корсари озброєні до зубів нападають на судна, грабують, беруть в полон та вимагають викуп.
Суми викупів дипломати не оголошують, адже їх, зазвичай платять судновласники. Втім, відомо, що рекордну суму сомалійські розбійники отримали за грецьке судно - близько 7 мільйонів доларів.
Протистоїть корсарам практично вся міжнародна спільнота. У 2008 році країни ЄС розпочали проти сомалійських піратів операцію "Аталанта", роком пізніше свої кораблі в регіон направило і НАТО. Втім, незважаючи на присутність вишколених моряків, нападів піратів суттєво не меншає.