Рік тому Валентина з донькою втекла з окупованого Донецька до Києва. Держава їй допомагає грошима — трохи більше 2 тисяч гривень на місяць. Однак тих, кому виплачують гроші, стає все менше. Через некоректно оформлені документи, лише у столиці соцвиплати втратило близько 4 тисячі осіб. Це за даними правозахисників та волонтерів.
Більше того, уряд вирішив удосконалити систему відновлення та призначення соцвиплат і змінив відповідну постанову. Тепер ретельніше вивчається чи потрібна фінансова допомога конкретній людині.
Відновлення виплат буде через перевірки, які здійснюватимуть правоохоронні органи: Служба безпеки, поліція, імміграційна служба. Також туди долучили Пенсійний фонд, Фонд соцзахисту. Тобто вони це маскують під видом дослідження соціально-побутових умов. Але ми розуміємо, що Служба безпеки не займається соціально побутовими умовами. Переселенців ставлять на рівні з якимись злочинцями,
— розповідає координатор правового напрямку Ініціативи "Схід-SOS" Олександра Дворецька.
Окрім того створюють комісії, які зможуть призупиняти або ж відмовляти у виплатах.
Читайте також: Через бюрократичну плутанину переселенці залишились без грошей
Такий посилений контроль не влаштовує ні правозахисників, ні переселенців. Тож під стінами Кабміну вимагають — скасувати ці нововведення.
У Кабміні подібні звинувачення відкидають. Заступник Міністра соціальної політики України пообіцяв доопрацювати постанову про соцвиплати переселенцям разом з правозахисниками.
Читайте також: Діти-переселенці лікуються волонтерством від жахів війни