Про це розповів директор інформаційно-консалтингової кампанії Defense Express Сергій Згурець.

Читайте також: У вибуху міномета "Молот" на Рівненському полігоні Луценко звинуватив військових

"Я маю до них дещо упереджене ставлення до цього інституту, який проводить експертизу щодо вибуху міномету "Молот" на Рівненському полігоні. Тому що я бачив, як ці експерти працювали на полігоні і в мене таке враження, що вони не зовсім усвідомлюють, що мають перевіряти. Чому ще вони не можуть надати результатів за такий тривалий період часу?" – сказав Згурець.

Попри те, що ми не маємо висновків комісії, є прикра статистика, де не менш 13 загиблих військових від розриву мінометів. Частина цих трагічних випадків пов'язана якраз з подвійним заряджанням. Чесно кажучи, тут досі залишається дві причини – можливо особовий склад дещо халатно ставиться до своїх обов’язків або міни старі і підриваються в каналі ствола,
– зазначив експерт.

За його словами, міномет – це єдина зброя, яка має дульнозарядне заряджання, і в порівнянні з іншими зразками він фактично має ризик ще з самого часу створення.

"До прикладу, чомусь в американській армії запобіжників для подвійного заряджання немає. Тому що керівництво особового складу армій США забезпечує контроль після пострілу за кожною міною. Тому потреби в запобіжниках там немає", – додав Згурець.

Нагадаємо, 25 вересня, в результаті вибуху міномету "Молот" зазнали поранення троє українських військовослужбовців. За даними кореспондентів 24 Каналу, інцидент трапився у 72-ій бригаді.
А 6 липня під час навчань на Рівненському загальновійськовому полігоні розірвався міномет. Внаслідок інциденту загинули 3 військових, ще 9 зазнали поранень.