Якщо на Близькому Сході та в Африці люди рятуються від диктаторів та терористів, то балканських мігрантів з домівок виганяє бідність.

Балканський шлях – піший, тому безпечніший. Сирійці, афганці, пакистанці та інші біженці через Македонію ідуть у Сербію, перетинають угорський кордон і звідти вже потрапляють або в Австрію, або до Німеччини.

Найбільше мігранти прагнуть дістатись Німеччини. Там і роботу знайти легше, і соціальні виплати вищі, ніж у інших європейських країнах. Експерти підрахували – до кінця року у федеральні землі приїде майже мільйон біженців.

Крім Німеччини, популярні заможна Австрія та Швеція. Це не влаштовує Євросоюз.

Угорські правоохоронці полюють за мігрантами, які перетинають кордон уникаючи реєстрації. За правилами, по прибутті в ЄС біженець мав би зупинитись у спеціальному центрі і там чекати розподілу в котрусь із країн ЄС. Але далеко не всі хочуть потрапити до реєстру.

Вже зараз у Європі лунають заклики закрити кордони. Та Брюссель на такий крок не поки не наважується. Адже в основі європейських цінностей – гуманізм, а отже – допомога тим, хто утікає від війни і насильства.

Експерти наголошують – грамотна політика у справах біженців принесе Європі більше користі, ніж шкоди.

Наразі Брюссель прагне домогтися рівномірного розподілу мігрантів між країнами Вирішуватимуть питання сьогодні на саміті глави МВС.

Автор – Ольга Липинська.

Читайте також: Європа не має приймати біженців: результати опитування