"У нас зайшло на фронт 50 автомобілів, половина зупинилася упродовж перших місяців. Це автомобілі, які коштували 30 тисяч євро", – зазначила народний депутат "Радикальної партії" Оксана Корчинська.
Читайте також: Жителі звільненої від терористів Катеринівки розповіли про проблеми села
Депутат розповідала про санітарні машини "Богдан", яким ще півроку тому всі так раділи. Авто збирають у Черкасах на базі китайського позашляховика, і, за словами народних обранців, на передовій машина випробовування не пройшла. Самі ж армійці, які працюють на нових санітарках, дещо іншої думки, бо раніше їм доводилося працювати на радянських “таблетках”.
За словами медиків у зоні АТО, кунг "Богдана" не облаштований автономним опаленням. Через це всередині прохолодно. А це, пояснюють медики, дуже важливо при евакуації ,адже поранені через втрату крові мерзнуть. Прогріти авто можна лише від двигуна.
Керівництво Збройних Сил зауваження з передової збирає в один список. Шукають компроміс з виробником, щоб продовжити поставки нових санітарних автомобілів. З поточним ремонтом зламаних, кажуть військові, проблем не виникало. Наголошують, депутати перебільшують.
Несправні наразі 4 автомобілі, один із них вийшов з ладу внаслідок ведення бойових дій. Три автомобілі зараз мають поломки, два із них ремонтуються в сервісному центрі і один в очікуванні ремонту,
– пояснив офіцер Головного військово-медичного управління ЗСУ Володимир Осіпов.
Чи доведеться за ремонт цих машин доплатити, поки вирішується, розповідають у корпорації "Богдан", адже кілька автомобілів повернули з негарантійними поломками. Аби в майбутньому подібних ситуацій не виникало, виробник планує проводити навчальні курси для військових.
"Причини поломки – якість палива і неефективне, місцями неправильне використання тих або інших витратних матеріалів.Люди звикли їздити на "таблетках", там бензинний двигун, зовсім інша методика проведення техобслуговування
Читайте також: Бойовики застосували "Гради" на Донбасі, – ОБСЄ
Якщо ж "Богдан" виправить виявлені недоліки, то цього року планують закупити ще сотню таких санітарних машин. Утім чи стане авто основним транспортом в ЗСУ? Армія досі не визначилася на чому їздитиме. В Міноборони це обговорюють. Тож поки потреби військових закривають різні моделі волонтерських машин.