Як у голівудському фільмі, пацієнт львівської психіатричної лікарні захопив у заручники 76 людей. Він жорстоко порізав склом 10 пацієнтів.
А у Києві психічно хворий чоловік зарізав батьків та сестер. Злочину він не визнає.
Машини на столичній парковці теж розтрощив психічно хворий.
Читайте також: Українські лікарі поїхали до Росії, щоб обстежити затриманого Гриба
Україна на першому місці в Європі за кількістю психічних розладів. Щороку госпіталізовують два мільйона людей. Однак, реальна статистики може буде гіршою, кажуть лікарі.
Якщо людина відмовляється прийти до психіатричного закладу диспансерного, то ми не можемо примусити її це робити. Якщо людина перенесла гострий психоз, то вона підлягає подальшому нагляду і супроводу в диспансерній мережі,
– зазначив завідувач кафедри психотерапії ХМАПО Борис Михайлов.
Однак, фахівці фізично не можуть наглядати за усіма.
"До прикладу, районний психіатр обслуговує 200-250 тисяч населення. Тобто це одна людина, на якій є патронаж, на якій є виявлення захворювання, яка повинна займатися супроводом пацієнта. З точки зору якості надання меддопомоги, нереально це організувати", – вважає в.о. головного лікаря Львівської психіатричної лікарні Олександр Губар.
Читайте також: На Волині з літаків скидають вакцину проти сказу
Семен Глузман очолює Асоціацію психіатрів України, є членом американського товариства психіатрів. Розповідає, що за кордоном людей з підозрою на психічні розлади поселяють у спеціальні санаторії чи гуртожитки. Їх не ізольовують і не звільняють від нагляду.
По-перше, це дешевше. По-друге, немає засоромлення. Якщо ж сестра чи соцпрацівник звертає увагу, що щось змінилося у поведінці пацієнта, якщо погано, то кажуть: "Джон Сміт треба йти до лікаря". Якщо ні, то викликають поліцію,
– розповів Глузман.
В Україні навіть госпіталізація хворого не гарантує безпеки. Психіатричні лікарні належно не обладнані. Пацієнтів можна було б заспокоїти медикаментами. Однак, каже Семен Глузман, держава їх не закуповує. А в лікарень на це коштів немає.