Як пояснила речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону, на це є кілька причин.
Важливо В іранських БпЛА росіян дещо відчутно турбує: в ЗСУ пояснили сплески активності "шахідів"
За її словами, навіть природа допомагає Україні, адже море у цей час дуже штормить і заважає окупантам. Гуменюк доповіла про шторм у 4 – 5 балів, що є доволі сильною негодою.
Кораблі з ракетами (типу "Калібр" – 24 канал) є, але вони переховуються на базуванні, укриваючись від шторму. Мовиться про бухти і гавані,
– зазначила речниця ОК "Південь".
Водночас вона закликала не покладатися лише на погоду, адже плани ворога цинічні. Гуменюк нагадала, що пуск ракет може відбутися навіть з пункту базування, хоча це й небезпечно.
Коли окупанти можуть вивести у Чорне море кораблі-носії крилатих ракет
До того ж ворогу потрібно лише кілька годин, щоб вивести кораблі та створити залп.
"Тривалий час не було ракет-носіїв, тож цілком ймовірно, що вже сьогодні, 12 грудня, вони можуть бути виведені. Але не обов'язково прив'язуватися до дня тижня. Це може статися будь-коли", – сказала Гуменюк.
Речник Одеської військової адміністрації Сергій Братчук також підтвердив, що у Чорному морі перебувають 8 ворожих кораблів. Однак ракетоносії, наразі, відсутні.
Додамо, що разом з тим у Середземному морі чергують 8 російських кораблів, серед яких є 5 носіїв ракет "Калібр". Речник Повітряних сил Юрій Ігнат сказав, що Росія навряд чи ризикне провокувати якусь з країн НАТО й запускати ракети із Середземного моря. Окупанти можуть дозволити собі перетинати повітряний простір Молдови, але не Туреччини.