Про це 24 Каналу заявила Керівниця Об'єднаного пресцентру сил оборони та охорони Півдня Наталія Гуменюк. Вона зауважила, що окрім України, вихід до Чорного моря мають, зокрема, країни НАТО. До слова, на думку аналітиків, малоймовірно, що росіяни намагатимуться запровадити повну блокаду моря, аби не спровокувати військовий конфлікт із прибережними країнами, зокрема, членами Альянсу.

До теми Росія зібралася перетворити Чорне море у своє озеро: хто може їй завадити

Де Росія може влаштувати провокацію

Навігація, згідно з міжнародними моніторинговими сайтами, навколо тимчасово окупованого Криму досить активна. Там є рибальство та промислові роботи морського плану. Окрім того, є і навігація цивільних вантажних суден.

Є декілька організацій-судновласників, які співпрацюють з країною-терористкою та перевозять вантажі з тих портів, які Україна офіційно оголосила закритими через окупацію Росії. Однак, попри це, там є співпраця на міжнародному рівні.

Там є певна навігація. Якраз там може бути ініційована Росією та сама провокація, про яку вони попереджали, що нібито як "атака українських Сил оборони" на цивільне судно. Цілком ймовірно, росіяни можуть застосувати це саме там,
– сказала Гуменюк.

За словами Керівниці Об'єднаного пресцентру сил оборони та охорони Півдня, ймовірно, саме через те окупанти в тому районі максимально розосередили своє корабельне угруповання.

"Для максимального висвітлення обстановки, збору її та відігравання відповідного сценарію", – додала Наталія Гуменюк.

Росія хоче блокади Чорного моря: дивіться відео

Загроза для суден у Чорному морі

  • Міноборони Росії заявило, що від 20 липня розцінюватиме усі судна, які прямують до українських портів Чорного моря, як "потенційних перевізників військових вантажів". Мовляв, країни, під прапорами яких будуть ці кораблі, вважатимуть "залученими до війни".
  • У Білому домі заявили, що країна-агресорка може бити по цивільних суднах у Чорному морі. У США вважають, що росіяни скоординували зусилля, аби виправдати будь-які напади на цивільні кораблі та звинуватити в них Україну.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов переконаний, що загрозу ударів Росії по суднах у Чорному морі недооцінювати не можна.
  • В українському Міноборони заявили, що країна-агресорка готує авіацію та кораблі, аби блокувати райони Чорного моря після виходу із зернової угоди. Окрім того, окупанти практикують ураження цивільних суден, які прямуватимуть до та з українських портів.
  • У британській розвідці повідомили, що Чорноморський флот Росії змінив позицію. Це сталося після того, як країна-агресорка вийшла із зернової ініціативи. Ворог намагається повністю заблокувати порти України.