Декомунізація доцільна, вважає експерт, якщо вона означає деідеологізацію публічного простору України. Якщо ж замість комуністичних назв будуть просто інші ідеологічні назви, така декомунізація не буде мати серйозних позитивних наслідків для України.

Декомунізація має нести ідею свободи, і громадської приватності. Якщо ж тільки поміняємо назви під сьогоднішню політичну кон'юктуру, то така декомунізація не буде виправдовувати надії громадян на звільнення від ідеологічної доктрини. Має панувати право, а не ідеологія,
— відзначив політолог.

За словами Карасьова, якщо якась громада не хоче перейменовувати своє місто, то потрібно дати їй час подумати, і переконати її в тому, що це правильно. До того ж перейменування не має бути формальним, суто процедурним, і не має призвести до ідеологізації суспільного простору.

Дніпропетровськ завжди був Дніпром для людей. Тому я тут не бачу проблем. Але якби Дніпропетровськ перейменували на якогось іншого "героя", це було б не зовсім правильно. Погано, якщо правлять не закони, а люди, які прикриваються ідеологією. І не важливо, якої саме ідеології вони притримуються — комуністичної чи націоналістичної,
— підсумував політолог.

Нагадаємо, у рамках декомунізації Верховна Рада 19 травня перейменувала Дніпропетровськ на Дніпро. Ще раніше перейменували 13 міст на окупованих територіях Донбасу та Криму.

ТЕСТ: Як називалися раніше перейменовані міста?