Про це розповів директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович, передає "Радіо Свобода".

Читайте також: У Росії відкрили кримінальні справи через знесення комуністичних пам’ятників в Україні

Декомунізація в контексті позбавлення символів тоталітарного режиму фактично завершена. У нас відбулося перейменування населених пунктів – близько тисячі. Це майже всі. Кажу, що майже, тому що після перейменування виявилися 9 чи 10 неочевидних комуністичних назв, тим не менше вони підпадають під дію закону про декомунізацію,
– сказав історик.

За інформацією В'ятровича в Україні демонтували майже всі пам'ятники Леніну.

"Пам'ятників близько 2,5 тисячі. Не тільки Іллічу, а й іншим комуністичним вождям. Але ми не можемо сказати, що це точно всі, тому що значна їх частина просто не перебуває на жодних обліках. Це може бути пам'ятник на території якогось заводу, про який вже ніхто не пам'ятає, чи на території якогось села, про яке ніхто не пам'ятає. Відповідно ми можемо реагувати тільки по факту виявлення цих монументів. З тих пам'ятників, що ми знали, комуністичних, зокрема Леніну, вже немає", – підкреслив він.

Нагадаємо, у квітні 2015 року Верховна Рада України ухвалила урядовий законопроект про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів, а також заборонила їх пропаганду і символіку. Під заборону підпадають пам’ятники, зображення, гасла й цитати радянських керівників, назви міст, вулиць та підприємств, пов’язані з ними тощо.

Що таке декомунізація? Декомунізація – це процес позбавлення від наслідків комуністичної ідеології, що розпочався в часи розпаду СРСР та стихійно активізувався під час так званого ленінопаду в період Революції гідності.