Про це під час брифінгу повідомив народний депутат, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки полковник СБУ Роман Костенко, повідомляє 24 Канал.

Дивіться також Мобілізація жінок у 2025 році: які правила військового обліку й чи можуть призвати примусово

Демобілізація військових

"Це дуже складна тема, про яку ми говорили, – про терміни служби. І та ситуація, яка у нас є, ми пам’ятаємо, що навіть заступник міністра, який приходив у залу, говорив про те, що якщо зараз безпосередньо, за цих умов мобілізації, які є, визначити строки і дозволити людям звільнятися, це може призвести до поразки у війні. Це ми маємо всі розуміти", – зазначив Костенко.

Відповідно до його слів, основну увагу в законопроєкті зосереджено на ротації підрозділів, які перебувають на першій лінії. Стосовно демобілізації ведуться дискусії.

"Наступне питання, чи розробляються якісь норми стосовно того, що було поставлено завдання уряду, – так. Ми нещодавно були з головою комітету в Міністерстві оборони, де були представники Міноборони, Генштабу. Говорили саме про цей законопроєкт. Там більше увагу звертають на ротації підрозділів, які перебувають на першій лінії. Тому основна увага – це на ротації. Щодо демобілізації там ведуться дискусії", – повідомив Костенко.

Депутат підкреслив, що "при нинішніх умовах мобілізації – це малоймовірно".