Про це поінформував народний депутат Ярослав Железняк. Він наголосив, що народні виборці не підтримали внесення до порядку денного цієї блокуючої постанови.

Дивіться також В Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію

Депутати не підтримали розгляд постанови

За словами Железняка, за розгляд цих правок проголосували лише 99 депутатів.

Нагадаємо, що українське військове командування просить відкласти розгляд повернення доплат військовослужбовцям, адже військові вважають, що:

  • проголосована нещодавно правка не вирішує питання, пов'язані з грошовою винагородою, зокрема, строковиків і курсантів;
  • її текст не враховує особливостей проходження служби в різних регіонах і виконання завдань різного ступеня складності;
  • система оплати праці має бути справедливою і забезпеченою бюджетним фінансуванням, а не просто існувати на папері;
  • популізм у цьому питанні може мати вкрай негативні наслідки й викликати розчарування.

Натомість посадовці пропонують зібрати робочу групу з представників Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Генерального штабу ЗСУ і до кінця травня спільно розробити законопроєкт, який урегулює питання оплати праці захисників.

Авторами листа виступили міністр оборони Олексій Резніков, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, Головнокомандувач Збройних Сил Валерій Залужний, начальник Генерального Штабу ЗСУ Сергій Шаптала, голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко, командувач Нацгвардії Юрій Лебідь та голова СБУ Василь Малюк.

Виплати українським захисникам: що відомо

  • 10 квітня Верховна Рада проголосувала в цілому за законопроєкт з правкою, що повертає виплату 30 тисяч гривень для українських військових, які перебувають поза місцями бойових дій.
  • Того ж дня народний депутат від фракції "Голос" Володимир Цабаль подав постанову, якою було заблоковано підписання цього законопроєкту спікером Верховної Ради.
  • "Поки ця постанова не буде розглянута в залі, спікер не має права підписати закон. А це в найближчі тижні не відбудеться через графік засідання Ради", – пояснив нардеп від фракції "Голос" Ярослав Железняк.
  • У МВФ вважають, що прийнятий Радою у квітні законопроєкт про повернення виплати 30 тисяч гривень військовим не визначає джерел фінансування цих додаткових витрат у понад 4 мільярди доларів, тому може призвести до зростання бюджетного дефіциту у 2023 році.