Згідно з текстом закону, який є на сайті російської Системи забезпечення законодавчої діяльності, він, зокрема, стосується колишніх українських військових, які проживали у Криму і Севастополі під час анексії.
Цікаво: Україна не готова до повернення Криму, навіть якщо завтра звідти вийде Росія, – Кориневич
Російський законопроєкт понад рік перебував на розгляді Державної думи, поки у четвер, 6 лютого, його не було остаточно ухвалено у третьому читанні.
Документ стосуватиметься не лише військових-кримчан, а й тих хто був дислокований на півострів для проходження військової служби. Так само мовиться про колишніх військових ЗСУ, а й інших збройних підрозділів України.
Скільки українських військових зрадили присязі під час анексії Криму?Раніше військова прокуратура повідомляла, що встановила 4 тисячі 266 колишніх українських військових, які під час анексії Криму зрадили присязі. Усі вони після окупації не прибули на материкову України для проходження служби.
Втім було і багато українських військових, які до останнього залишися вірними присязі. Наприклад, прапорщик Сергій Кокурін, якого "зелені чоловічки" Путіна вбили під час анексії, навіки закарбував своє ім'я в історії України.
Крім того, українські військові, які під проводом Юлія Мамчура з синьо-жовтим прапором у руках та українським гімном абсолютно без зброї намагалися завадити захопленню аеропорту "Бельбек", згодом вийшли з Криму як національні герої.