Таку думку в ефірі 24 каналу висловив експерт Українського інституту майбутнього Ілія Куса та додав, що це ідеальний варіант для Росії у цій ситуації.

Детальніше Посол Азербайджану про Нагірний Карабах: готові до мирних перемовин тільки після деокупації

"Якщо конфлікт ще затягнеться, сторони витратять свої ресурси на війну, після чого організують мирні переговорити. Звісно, там Росія виступить, як головний миротворець", – сказав Куса.

За словами експерта, затягування конфлікту без прямого втручання Росії та Туреччини вигідне для обох цих країн, адже кожна з них зможе показати всім, що нібито вона за мир і хоче закріпити свій вплив, як одного з ключових посередників на Південному Кавказі.

Попри такі плани, Куса додав, що наразі ні Азербайджан, ні Вірменія не готові до мирних перемовин. "Вони вважають, що може кожна з них перемогти у цьому конфлікті. Про серйозність варіанту вирішення конфлікту дипломатичним шляхом говорити рано", – підсумував експерт.

Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном: коротко

  • Конфлікт між країнами триває ще від початку 1990 років через район Нагірного Карабаху, який є територією Азербайджану. Одна проблема в тому, що регіон населяють, переважно, вірмени.
  • Бої відновились 27 вересня 2020 року. Країни звинувачують одна одну в ескалації.
  • Як повідомляли, що під час боїв є загиблі не лише серед військових, а й серед мирного населення.
  • Міжнародна спільнота засудила конфлікт. Вона закликала країни припинити бої, водночас Туреччина підтримала Азербайджан.
  • В Азербайджані заявили, що готові припинити вогонь лише за певних умов: якщо Вірменія визнає, що окупувала Нагірний Карабах та надасть план виведення своїх військ.
  • Водночас Вірменія запевнила, що Азербайджан 5 жовтня відновив наступ у південному напрямку Нагірного Карабаху. У регіоні тривають запеклі бої.

Головне про конфлікт на кордоні Ахербайджану та Вірменії: відео