Про це Ельміра Ахундова заявила під час брифінгу щодо конфлікту між Вірменією та Азербайджаном на території Нагірного Карабаху, повідомляє 24 канал.

Читайте також Алієв про Карабах: Не згоден, що у конфлікту немає військового рішення

Пані посол наголосила, що Вірменія має визнати, що була неправа і Нагірних Карабах – не територія цієї країни, як раніше заявляв прем'єр-міністр Нікол Пашинян.

Також вона відзначила, що Азербайджану повинен надати графік поетапного виводу окупаційних сил Вірменії з азербайджанських територій.

Спочатку з 5, потім з 2, згодом – повернення народу Азербайджану в Нагірний Карабах. Тобто ми готові розглянути початок мирних переговорів тільки після повної деокупації території,
– пояснила вона.

Пані посол наголосила, що Вірменія захищає саме свою територію. Адже область Нагірний Карабах вважають в країні виключно азербайджанською.

Попри це там визнають, що етнічних азербайджанців у регіоні зараз лише 30%, а 70% – етнічні вірмени.

Під час брифінгу військовий аташе Азербайджану Ільгар Агаєв проаналізував ситуацію за останні дні, називаючи конкретні цифри щодо збитків, куди і яка сторона просувається.

"Генеральною прокуратурою Азербайджанської Республки було порушено кілька кримінальних справ. На сьогодні маємо 24 загиблих, поранених 121. Понад 2 тисяч об'єктів були зруйновані", – повідомив він.

Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном: коротко

  • Конфлікт між країнами триває від початку 1990 років. Причина – район Нагірного Карабаху, який є територією Азербайджану. Попри це регіон населяють, переважно, вірмени.
  • 27 вересня 2020 року на кордоні між Вірменією та Азербайджаном відновились бої. Країни звинувачують в ескалації конфлікту одна одну.
  • Під час боїв є загиблі не лише серед військових, а й серед мирного населення.
  • Міжнародна спільнота засудила конфлікт та закликала країни припинити бої. Однак Туреччина підтримала Азербайджан.
  • В Азербайджані заявили, що готові припинити вогонь, якщо Вірменія визнає, що окупувала Нагірний Карабах та надасть план виведення своїх військ.
  • Вірменія заявила, що Азербайджан 5 жовтня відновив наступ у південному напрямку Нагірного Карабаху. У регіоні тривають запеклі бої.