Таку думку висловила російська журналістка Наталія Геворкян у своїй авторській колонці на "Радіо Свобода".
Читайте також: Ксенія Собчак: голос протесту росіян чи вдалий спаринг-партнер для Путіна на виборах у Росії?
"Договірна участь Собчак у цих виборах зовсім не означає, що її політичні амбіції теж є фейковими. Впевнена, що вони – реальні, і Ксенія Анатоліївна хотіла посісти велику державну посаду. Не виключено, що щось таке їй пообіцяли, якщо вона "буде правильно поводитися". Припускаю, що її прихід в опозицію після парламентських виборів 2011 року та перед президентськими виборами 2012 року був стартом політичної кар'єри. Але виявився фальстартом, оскільки двіжуха зів'яла і збереглася тільки навколо Навального", – підкреслює вона.
За її словами, у підсумку Собчак зберіглася в медійному просторі як інтерв'юер і ведуча ток-шоу не на федеральних каналах, тобто вона не програла, перейшовши в помірну опозицію, з точки зору публічного присутності в інформаційному просторі, але на якийсь період часу програла з точки зору доходів, оскільки могла заробити більше, якби була присутньою на великих російських каналах.
Водночас представниця ЗМІ зауважила, основною причиною того, що наприкінці 1990-х вибір випав на Володимира Путіна як наступника Бориса Єльцина, стала його вірність колишньому босові Анатолію Собчаку, в тому числі, як вважається, і після опали та порушення проти Собчака кримінальної справи.
"Путіна можна вважати в широкому сенсі членом сім'ї Собчака. Він вважає, що має право вимагати від членів сім'ї колишнього пітерського мера такої ж лояльності, яку проявив сам. У цьому сенсі Ксенія Анатоліївна не являє для Путіна будь-якої загрози, і цілком допускаю, що він може серйозно розглядати її перспективи в майбутньому, якщо вона вдало пройде перевірку", – додає журналістка.
Читайте також: Собчак випередила Медведєва у рейтингу недовіри серед росіян
Крім того, вона оприлюднила ще один можливий наслідок участі Собчак у виборах.
Спробувати вперше у Росії прогнати через передвиборну кампанію жінку – досить цікавий і своєчасний політичний експеримент. У Путіна немає спадкоємця (у всякому разі, офіційно), але у нього є дві дочки, одна з яких, Катерина, вже вийшла в публічний простір з кількома великими, дорогими проектами. Від людей, які з нею спілкувалися останнім часом, я знаю, що Катерині це цікаво, що для неї це не пуста формальна присутність, а реальна зацікавленість і залученість. Проте поки зберігається суворе табу на висвітлення життя дітей Путіна. І все ж в 2024 році Катерині буде 38 років, теоретично вона зможе брати участь в президентських виборах і забезпечити спокійну старість батька, а також його найближчого оточення,
– підсумовує Геворкян.
Нагадаємо, 18 жовтня Ксенія Собчак оголосила про намір йти на вибори президента Росії у 2018 році. Вона планує виступити в ролі "кандидата "Проти всіх".