Рішення про це ухвалили в міськраді Дніпра ще 27 січня. Але тільки наступного дня повідомили, що мер міста Борис Філатов підписав відповідне розпорядження.
Зауважте Життя обірвалось у 21 рік: що відомо про жертв розстрілу на "Південмаші"
Що передбачає траур в місті
Для вшанування пам’яті загиблих внаслідок трагедії наказали зробити лише кілька простих дій. А саме:
- У дні жалоби приспустити Державний Прапор України на будівлях – Дніпровської міської ради, комунальних підприємств, установ та закладів міської ради.
- Рекомендувати підприємствам, установам, організаціям усіх форм власності на території міста Дніпра вивісити на будівлях прапори України з чорними стрічками.
- Департаменту з питань внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради забезпечити висвітлення інформації про дні трауру у ЗМІ.
Розпорядження міського голови Бориса Філатова / Фото Дніпровської міськради
Головне про трагедію на "Південмаші"
- Вночі 27 січня строковик Артем Рябчук під час отримання зброї почав стріляти по своїх колегах нацгвардійцях. Вони в цей день мали нести варту на заводі "Південмаш". Одразу загинули 5 людей, а також 5 осіб госпіталізували з важкими пораненнями.
- Після цього, зловмисник разом зі зброєю покинув завод. Проте згодом нацгвардієць попросив перехожу подзвонити у поліцію та розповісти, де він перебуває. Його затримали в місті Підгородне, що на Дніпропетровщині.
- Рябчуку вже оголосили підозру одразу за трьома статтями – вбивство, дезертирство та викрадення службовцем зброї. Після трагедії виявилося, що в частині Рябчука раніше вже було 2 самогубства.
- Очільник Нацгвардії того ж дня подав у відставку. У ДБР також заявили, що перевіряють інформацію щодо бійки, яка трапилася декілька місяців тому та цькування затриманого іншими військовослужбовцями.
ДБР провело брифінг щодо цієї трагедії: дивіться відео