Воно й не дивно, адже нелюдський терор і свавілля у самому центрі Європи просто не могли залишитися непоміченими. Які саме світлини потрапили у річну добірку, розповідає 24 канал.

Читайте також Путін і Зеленський стали обличчями 2022 року за версією The Week: щодо агресора є нюанс

Які фото, що висвітлюють війну в Україні, потрапили в добірку

Болючі для всього цивілізованого світу кадри з повномасштабної війни в Україні, яку 24 лютого цинічно розпочала Росія, потрапили до щорічної добірки видання The New York Times. Щобільше, цьогорічні події в Україні стали її головною темою.

Останнім часом кожен рік здається створенням нової історії: спершу – пандемія, яка вбила мільйони людей, потім – заколот у Капітолії США. У 2022 році – це війна, з лякаючими відгомонами руйнівних світових воєн 20 століття, пояснив виконавчий директор NYT Джозеф Кан.

Хоча війна в Україні була не єдиною історією цього року, вона була найбільш панівною – фотографи для The Times подали близько 16 000 знімків, часто в обставинах, які загрожували їхньому життю,
– стверджує Джозеф Кан.

У фотороботах зі збірки висвітлені звірства в Бучі та Ірпені, наслідки ракетних обстрілів українських міст, життя українців у нових воєнних реаліях, їхнє горювання за вбитими. Світлини навіки задокументували злочини росіян, за які вони обов'язково будуть покарані.

Частина світлин, що ввійшли до фотографій року за версією видання / Фото з добірки The New York Times

Зверніть увагу Кремінна – ворота на Донбас: NYT про найближчі перспективи ЗСУ у відвоюванні територій

The Guardian визнали українця Євгена Малолетку фотографом року

  • Українського фотокореспондента Євгена Малолетку обрали найкращим фотографом 2022 року за версією видання The Guardian. Фотограф відомий десятками світлин, які зробив після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
  • За даними видання, Євген був членом команди Associated Press та автором найкрасномовніших світлин про війну в Україні. З перших годин окупації Євген був у Маріуполі зі своєю командою.
  • Упродовж 20 днів він фіксував там злочини росіян, однак згодом змушений був виїхати, бо окупанти почали розшукувати його та команду. 15 березня 2022 року він виїхав з Маріуполя з гуманітарною колоною.