– Мене звати Роман, мені 27 років. Я працюю на шахті вже 7 років. Після роботи люблю активний відпочинок. З дітьми. На роликах. На велосипедах.

Читайте також: Несприятливі умови – лише виклик на шляху до мети, – інтерв'ю з Маркіяном Бедрієм


Учасник команди "On 3 Wheels" Роман Семенчук

– Я Сашко. Мені 26 років. Я дуже люблю подорожувати. І зараз я будую собі будинок.


Організатор проекту "On 3 Wheels" Олександр Луцик

– Мене звати Олег. В народі — Сава. Я їжджу на коні цілими днями. І насолоджуюся життям: зранку до ночі ходжу по гриби, в ліс. Я — щаслива людина.


Організатор проекту "On 3 Wheels" Олег Савчук

Ми — ініціатива "On 3 Wheels". Започаткувались 2 роки тому, і зараз ми організовуємо активний відпочинок для людей з інвалідністю,
– розповів Сашко Луцик.

Спершу, це була лише пригода. Без спеціального обладнання та команди однодумців. Але якщо дуже хочеш допомогти, то підійде і звичайний велосипед.

"Все почалося з дискотеки, я просто познайомився з хлопцем, в якого інвалідність. І ми вирішили здійснити його мрію", – згадує Олег Савчук.

Тим хлопцем був Іван Маслюк. Попри те, що в нього ДЦП, для юнака це ніколи не було приводом відмовляти собі у пригодах. Велосипедами хлопці здолали майже 5 тисяч кілометрів і побували в 12-х країнах. І все задля того, щоб мрія Івана — побувати на краю світу – здійснилася.


Іван Маслюк з командою "On 3 Wheels"

І коли ми здійснили цю мрію, під час цієї подорожі ми побачили такий спеціальний візок, який би міг допомогти іншим людям здійснювати мрії,
– зазначив Олег Савчук.

Кожен хоча б раз в житті повинен побачити гори. Та є люди, для яких це майже неможливо. Адже коли ти на інвалідному візку, то мало шансів на те, що колись ти підкориш вершину.

По доступності, насправді, гори не є доступними. Але завдяки цьому проекту вони стають доступними для людей з інвалідністю. І люди з інвалідністю відчувають якусь таку підтримку і рівність у тому, що кожен може мандрувати,
– сказала учасниця проекту "On 3 Wheels" Соломія Дишлюк.


Мандрівка команди "On 3 Wheels"

А що потрібно для цього? Команда відчайдухів, які готові залишити все і вирушити в подорож. І лише одне колесо – спеціальний візок "Ла Жолет". Хлопці лагідно називають його "Джульєткою". З нею "On 3 Wheels" легше долати підйоми та відкривати гори іншим. Залишається тільки знайти героя мандрівки.

"У горах дуже особлива атмосфера, і ми хочемо, щоб якнайбільше людей могли відчути це, тому ми допомагаємо їм дістатися в гори", – говорить Сашко.

"Нам подобається реакція людей, які вперше попадають в гори", – додав Роман.

Те, що починалося з одного походу, переросло у цілий рух. Тому, люди, долучайтеся, творіть добро і все буде класно,
– впевнений Олег.

Більше – дивіться у інтерв'ю.