Варто зазначити, що Євросоюз не входить до складу G7, але де факто є учасником нарад, які проводяться в форматі "Великої сімки".

Читайте також: Трамп посварився з лідерами G7 через Росію: деталі інциденту

"У складних обставинах G7 обговорила і досягла прогресу за деякими з найбільших проблем в світі, включаючи дощові ліси Амазонки, торгівлю, Іран, Гонконг і нерівність", — написав Туск у Twitter.

Минулої суботи голова Євроради під час брифінгу заявив, що цей форум потрібен, "щоб вести щирі і відкриті дискусії". Він висловив надію, що учасники зустрічі стануть мудрішими після дискусій в Біаррице.

Що таке саміт G7 та чому там нема Росії?Це міжнародний клуб урядів семи високорозвинених країн світу. Туди входять США, Японія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Канада. Сформувалася "Велика сімка" у 1976 році.

Цього року обговорюють агресивну політику Росії, ситуацію в Ірані, протести в Гонконзі, сирійський конфлікт та ескалацію відносин між Індією і Пакистаном через скасування Нью-Делі спеціального статусу Кашміру. Крім того, лідери країн "Великої сімки" проведуть екстрені переговори через масштабні лісові пожежі в Амазонії.

Росію допустили до зустрічей "Великої сімки" на умовах слухача після руйнування СРСР у 1991 році. Так тривало до 1997 року (у цей період групу називали "G7+1"). З 1997 і до 2014 група працювала як G8 ("Велика вісімка"). У 2014 через військову агресію Росії щодо України, незаконну анексію Криму та війну на Донбасі, держави "Великої вісімки" в Сочі, скасували саміт, запланований на червень 2014 року.