Ходжес в інтерв'ю виданню уточнив, що наразі є значні поставки обладнання та гроші. Вони через різні канали йдуть зі Сполучених Штатів до України за підтримки Конгресу.
Читайте також Зростання насилля та нарощування сил Росії на Донбасі – це тест для Байдена, – генерал Ходжес
Що робити Україні, аби США допомагали
Генерал наголосив, що Україна має використовувати ці ресурси розумно та бути прозорою в тому, щоби показати, куди все це йде.
Якщо ви хочете, щоб підтримка Конгресу продовжувалася, треба демонструвати, що допомога йде, куди треба,
– зазначив Ходжес.
Зокрема, він заявив, що Україна має відповісти на такі запитання:
- чи налаштована країна розбудовувати інфраструктуру для утримання сучасних кораблів;
- чи є достатня кількість моряків;
- чи готує держава більше моряків, аби оперувати більшою кількістю кораблів.
Власне виробництво зброї
Ходжес звернув увагу й на те, що більшість зброї, яку використовує Україна, залишилась з часів Радянського Союзу. Однак заявив, що тепер держава має можливості виробляти зброю та боєприпаси самостійно.
Однак й тут є певні питання:
- чи виробляє українська оборонна індустрія саме те, що потрібно, в той спосіб, щоб воно було доступним для Збройних сил;
- чи рівень корупції та неефективності надто високий в Укроборонпромі.
Прозорість діяльності
Я думаю, Верховна Рада має отримати повне бачення оборонного бюджету України. Так і Конгрес США бачить повністю оборонний бюджет,
– підсумував генерал.
Він переконаний, що прозорість підвищить довіру людей до того, на що спрямовані гроші. А також це точно спрацює на те, щоб "хлопці та дівчата в ЗСУ отримували найкраще обладнання" і найкращу підготовку. У цьому США обіцяють допомогти.
Крім того, Ходжес хотів би бачити більше навчань на території України, в яких солдати 2 країн були б партнерами в небі, на землі та в морі.