Строк може змінюватися у залежності від деяких умов, але все одно буде коротшим, ніж раніше. Також Міноборони змінило пункти у вимогах постачання дронів.
Дивіться також Як загадково зникло 700 волонтерських дронів? Розслідування про "бізнес" на брехні під час війни
Нові умови ухвалення розробок
Міністерство оборони спростило процес постачання нових зразків озброєння та військової техніки. Тепер термін скоротиться приблизно до 20 днів, однак може варіюватися залежно від якості та повноти наданих виробником матеріалів.
Раніше виробники мали пройти шість етапів, перед тим як їх розробку ухвалять для застосування в армії. Цей процес іноді розтягувався на кілька місяців. З процедури виключили одну з головних перепон – видання наказу про допуск до експлуатації, який часто розтягувався до місяця.
Оновлений fast track постачання зброї передбачає також і скорочення термінів на інших етапах. Зокрема, випробування нових зразків зброї та перевірка їхніх бойових характеристик відбуватиметься безпосередньо на полі бою,
– розповіли в Міноборони.
Там наголосили, що у разі, якщо розробка успішно пройде випробування на полі бою, то додаткових тестів не буде.
Також важлива зміна стосується постачання мікро- та мінібезпілотників подвійного або цивільного призначення. Відтепер держзамовник може купувати такі дрони навіть якщо вони не були допущені до експлуатації та кодифіковані як предмет постачання.
Українські розробки для війська
- Український ударний дрон Backfire пройшов комісію Міноборони та вже готується до серійного виробництва. Перевагою цього безпілотника є те, що він стійкий до засобів радіоелектронної боротьби окупантів.
- Також українським розробникам вдалося створити вітчизняний аналог дронів "Шахед". Їх назва досі невідома, однак вже налагоджене серійне виробництво – десятки БпЛА на місяць.
- На Північному напрямку вже застосовували українські самохідні артилерійські установки "Богдана". Бійці дуже добре відкликаються про розробку, наводячи всього один недолік – відсутність механізму заряджання.