Саме тому місцева влада вирішила ввести обмеження, щоб захистити тендітну історичну інфраструктуру та зберегти якість життя місцевих жителів, повідомляє Skift.
Дивіться також Місто вітрів і легенд: яке найнедооціненіше місто з "Гри престолів" варто відвідати восени
Дубровник переповнений туристами
Наразі вулиці цього маленького історичного міста забиті транспортом. Туристичний бум викликаний тим, що під час зйомок серіалу "Гра престолів" Дубровник був столицею Вестероса – Королівською Гаванню.
Цей крок є частиною ширшої стратегії міста "Поважай місто", яку започаткували ще у 2017 році для балансу між зростанням туризму та якістю життя місцевих жителів. Попри це, обмеження ніяк не завадили притоку гостей – від початку 2024 року у місті було зареєстровано понад 3 мільйони туристичних візитів, що на 10% більше, ніж торік.
Туристи їдуть подивитися на "Королівську гавань" з Гри престолів / Pexels
Цікавий факт. Згідно з дослідженням постачальника програмного забезпечення для туроператорів Bókun, туристи принесли місту дохід у розмірі 18,2 мільйона фунтів стерлінгів (24,4 мільйона доларів США).
Які обмеження запровадять у місті
У 2025 році Дубровник запустить "зону особливого режиму руху" у Старому місті, яке включене до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Зокрема кількість дозволених таксі скоротять з приголомшливих 9 000 до 700.
Також у цій зоні використовуватимуть спеціальний мобільний додаток для регулювання туристичних автобусів. Щоб проїхати через зону, туристичним автобусам необхідно буде заздалегідь забронювати місця у застосунку.
Всім мешканцям буде дозволено пересуватися цим районом, але автомобілі з (іноземними номерними знаками), такі як орендовані автомобілі та таксі, а також інші транспортні засоби, не будуть допущені до зони обмеженого руху,
– сказала Єлка Тепшич, заступниця мера.
Дубровник також планує побудувати "Park and Ride" – паркувальний майданчик у передмісті Побережжя, де відвідувачі зможуть залишити свої машини та пересісти на громадські автобуси, які прямують до міста.
У рамках стратегії місто працювало й з круїзною індустрією, щоб регулювати зростання круїзного туризму. "Це було необхідно, оскільки круїзний туризм взагалі не контролювався", – пояснила Тепшич.
Тому тепер Дубровник приймає лише два круїзні судна у вихідні з максимальною кількістю пасажирів 4000 на тиждень, надає громадський транспорт від гавані до Старого міста та стягує круїзні податки.