За розрахунками компанії 3-й блок введуть в експлуатацію в 2016 році, а 4 - в 2017 роцi.
“Вартість будівництва двох енергоблоків становить близько 30,1 млрд. грн. Нагадаю також, що в 2008 році був проведений міжнародний конкурс по вибору типу реакторної установки для добудови цих енергоблоків і переможцем цього конкурсу була визнана російська компанія "Атомстройекспорт”, - каже президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський.
Окрім, росіян участь у конкурсі на добудову реакторів брали ще й корейські та європейські компанії. Втім, везти реактори з Кореї виявилося задорого. А європейці взагалі відкликали заявку, оскільки хотіли будувати блоки з нуля, а не доробляти радянський довгобуд. Тож будуватимуть росіяни. Забезпечувати нові потужності планують вітчизняним пальним.
“Це повний цикл виробництва ядерного палива для забезпечення наших атомних енергоблоків на довгострокову перспективу з використання нашої уранової сировини та цирконієвого, з застосуванням наших промислових потужностей. Щоб ми на довгострокову перспективу могли надійно та стабільно забезпечувати власні енергоблоки власним ядерним паливом”, - каже заступник міністра палива і енергетики України Наталія Шумкова.
Поки ведуть переговори щодо будівництва заводу з виробництва ядерного палива з росіянами. Замінити їх готові американці.
”Ми зацікавлені у співробітництві у ядерному секторі. Я сподіваюся, компанія Вестінхауз проведе успішну презентацію в Україні і український уряд побачить користь у цій пропозиції. Компанія готова будувати завод”, - каже посол США в Україні Джон Теффт.
Для розвитку уранового виробництва Україна розраховує залучити до 2020 року 17 млрд. грн. Але сам завод будуватимуть росіяни.
2 хв
Два реактори на ХАЕС введуть в експлуатацію до 2018 року
Енергоатом планує до 2018 року запустити два нові реактори Хмельницької атомної електростанції.