“Якщо вони укрупнюються, то мають нести і соцвідповідальність перед жителями села. Тому що особливо в майбутні роки дуже важливу роль гратиме те, наскільки сільське населення, пайовики, орендарі зможуть співпрацювати між собою”, - сказав президент Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Алекс Ліссітса.
“Роль сільського господарства у світі зростає. В зв’язку з цим Україна має унікальну можливість розвитку на глобальному рівні. Проте при цьому надзвичайно важливо, як держава розвиватиме умови для успішності галузі - вдасться їй це, чи ні. На прикладі інших країн, таких як Бразилія та Аргентина, ми бачимо, що це цілком можливо”, - каже провідний економіст Світового банку Клаус Дайнінгер.
Разом з тим, як зазначають експерти, неоднозначні дії держави на аграрному ринку сьогодні серйозно шкодять галузі. Так, лише за останні два місяці через дію експортних мит українські агрохолдинги втратили в капіталізації близько 1,5 мільярда гривень. Хоча за поміркованої державної політики, упевнені учасники конференції, Україна може стати ключовою країною із залучення інвестицій у аграрну галузь.