Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав Кабмін відмовитися від заміни "пакунків малюка" матеріальною допомогою. За словами Голови Представництва ЮНІСЕФ Лотти Сильвандер, українські батьки задоволені подарунками від держави у вигляді "бебі боксів" і не хочуть замінювати їх на грошову допомогу. Загалом, українці оцінюють вміст "пакунків" у 4,8 балів з 5 максимальних, повідомляє 24 канал.

Зверніть увагу 5 тисяч гривень замість "пакунків малюка": інструкція, як батькам отримати компенсацію

Ми закликаємо Уряд продовжити програму “Пакунок малюка”, яка підтримує сім’ї новонароджених по всій Україні. Абсолютна більшість батьків підтримують цю ініціативу і відзначають її вплив на власний бюджет,
– заявила Лотта Сильвандер

Сума витрат для батьків зросте у декілька разів

Якщо сім'ям новонароджених доведеться самим купувати товари із "пакунка малюка", вони точно не вкладуться в обіцяні від держави 5 тисяч. Аналітика ЮНІСЕФ демонструє, що покупка дитячої продукції вроздріб коштуватиме батькам дорожче на 50-200%. Такі витрати можуть стати непідйомними для багатьох українських сімей. Сьогодні ж понад 79% опитаних заявили, що "бебі бокси" допомогли врятувати сімейний бюджет після народження малюка.

Що було раніше?

Кабмін схвалив експериментальний проєкт: замінити "пакунки малюка" матеріальною допомогою в розмірі 5 тисяч гривень. Щоб батьки новонароджених отримали кошти, для них повинні у "Приватбанку" відкрити спеціальний рахунок з особливим режимом.

Що входить у "пакунок малюка"?

Сьогодні у "бебі бокси" входять засоби першої необхідності та базовий одяг для немовлят, засоби особистої гігієни для матусь, іграшки для розвитку (без дрібних деталей), ковдра, матрац тощо.