У цьому переконував у своєму Twitter міністр юстиції Павло Петренко.

Читайте також: В Україні створили додаток, який дозволяє перевірити правильність суми у платіжках

Чиновник пояснив, що потрібно робити українцям, якщо якась установа погрожуватиме відібрати житло.

Звертайтеся за консультацією до юристів системи безкоштовної правової допомоги координаційного центру за телефоном 0 800 213 103,
– написав Петренко.

Центр працює цілодобово, до того ж, дзвінки на вказаний номер безкоштовні у межах України.

Окремим постом міністр юстиції наголосив, що "питання щодо конфіскації майна та житла через борги за комуналку – навіть не обговорюються. Ніхто не має права забрати квартиру, де ви живете".

Петренко
Відповідь на пост Павла Петренка геть не оптимістична

Проте, люди, які коментували допис міністра, висловили сумнів у правдивості таких слів. Зокрема, користувач з ніком Miho написав: "Сьогодні ви на посаді, а завтра вас звільнять. Це все – пусті слова чиновника".

Чи дійсно не можуть відібрати житло, згідно із законом? Ні, насправді – можуть. Хоч у Законі України "Про виконавче провадження" є обмеження: квартиру можна забрати і продати на аукціоні тільки у двох випадках. Перший – якщо у боржника є інше житло. Другий – якщо сума боргу перевищує 20 мінімалок, тобто майже 84 тисячі гривень. Борг рахують за попередні три роки, тож для арешту єдиної квартири в середньому щомісяця потрібно накопичувати 2,3 тисячі гривень заборгованості.