Німецьке видання Frankfurter Rundschau нагадало, як сприймалися санкції протягом останніх місяців. Вони зазначили, що першою реакцією на економічну блокаду влітку 2014-го року був сміх з боку Росії. Потім путінський режим загрожував "ефектом бумерангу", і вже зараз, зазначає журналіст, посмішка зникла з обличчя самовпевненого президента. І навіть попри те, що Путін відреагував підкреслено спокійно на продовження санкцій, російська економіка з об’єктивних показників перебуває в дедалі гіршому стані.
За офіційними даними, резерви твердої валюти Центробанку з березня 2014-го знизилися з 495 до 371 мільйонів доларів. Гроші ще є. Однак багато західних інвесторів вже пішли. І за таких умов потрібно зовсім небагато часу для повного краху російської економіки,
— пишуть у виданні.
А ось американське видання The Washington Post у своїй статті зазначає, що не все так оптимістично. І, окрім впливу санкцій на російську економіку, варто також враховувати і ризики для тих країн, які ці санкції накладають. Тож журналіст пише, що невдоволення серед цих країн поступово зростає, і подальша доля санкцій після закінчення нового терміну невідома.
У зв'язку з санкційною війною в деяких країнах ЄС наростає певна втома і роздратування — у тому числі в Італії та Франції, в яких вже давно склалися торговельні зв'язки з Росією в енергетичному секторі,
— наголошують у статті.
Проте вони додають, що є надія на те, що подальше накладання санкцій не знадобиться, бо вже зараз відчутне роздратування російського президента у цьому питанні: Володимир Путін заявив в неділю, що Європа просто діє як придаток США.
Східна Європа теж висловила свою точку зору, і на чеському сайті novarepublika з’явилася ґрунтовна стаття, в якій автор розповідає, чому в деяких питаннях Чехія однозначно підтримує санкції проти Росії, а в деяких — ні. Там зазначається, що підтримувати Київ – це принципова позиція офіційної Чехії. І навіть незважаючи на наслідки таких вчинків, ця країна все ж підтримає нові обмеження. Проте варто зауважити, що ці санкції, які наклав ЄС, принципово не стосуються нафти та газу.
Не дивно, що нам потрібно розвалити Росію, бо там повно сировини. Там є нафта і газ, які нам так необхідні. Тому війна, хоч і була б вигідною насамперед для наших патріотичних і чесних підприємців, але, з іншого боку, всі можуть замерзнути від справжнього російського холоду. Тому наші санкції принципово не стосуються експорту газу і нафти,
— приводить власні висновки автор.
Ми бачимо, що немає однозначної точки зору стосовно цього болючого для всіх питання. Але Україна має розуміти, що на такі економічні пожертви країни Європи йдуть в тому числі і заради нашого миру. І наразі український уряд просто не повинен дозволити собі не скористатися тим шансом, який вибороли для нас і надали нам наші західні партнери.
Читайте також: Чи наважиться США та ЄС на зближення з Росією? Огляд іноземних ЗМІ про війну в Сирії