Міністр оборони України Олексій Резніков розповів, чому надбавки урізали та скільки на цьому вдалося заощадити. За його словами, Міноборони "заощадило" близько 100 мільярдів гривень, які надалі використовуватимуться для забезпечення ЗСУ.
Цікаво Кому із військових у березні не прийдуть додаткові виплати
За словами міністра, заощадження були лише другим фактором в ухваленні рішення про скасування надбавок для військовослужбовців у тилу. На першому місці у цьому питанні стояла справедливість, щодо якої "подавали сигнали" самі бійці.
Ти хочеш отримати більше грошей, в тебе є мотивація – будь ласка, можеш рапорт подати. Навіть якщо ти не на "нулі" – тебе переведуть на лінію зіткнення. Ти вважаєш, що потребуєш ротації та відпочинку, але можеш виконувати менш ризиковане бойове завдання, – отримуй 30 000 гривень плюс грошове забезпечення. Якщо ні – просто грошове забезпечення,
– навів приклад міністр.
Внаслідок такого рішення, розповідає він, вдасться заощадити кошти на інші потреби оборони.
Це серйозне навантаження на бюджет, маємо бути до цього готовими. Оте "заощадження" – це ресурс, який дозволяє нам забезпечити живу тканину сектору безпеки. ЗСУ – найбільший роботодавець в країні. Роботодавець має розуміти свій ресурс. Ми ж не заробляємо, а тільки витрачаємо,
– пояснив міністр.
Воїнам у тилу можуть повернути надбавки
- Проєкт закону №9071 наразі на опрацюванні у профільному комітеті. Ним пропонується не лише повернути надбавки військовим, поліціянтам та рятувальникам у тилу, а і встановити надбавки у 100 тисяч гривень для тих захисників, які виконують бойові задачі.
При цьому, положення про додаткові виплати не поширюватиметься на курсантів вищих військових навчальних закладів та закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання.