Економічні показники Росії
Якби Росія не розпочала повномасштабне вторгнення, її економіка зросла б на понад 5%. Про це розповіла головний економіст санкцій у Мінфіні США Рейчел Лінгаас.
Читайте також Доведеться знайти житло: Ірландія змінить умови для українських біженців
Також політикиня повідомила, що нині країна-агресор відстає від інших експортерів енергоносіїв, в том числі й США.
Доходи Росії від нафти та газу дещо постраждали цього року, хоча останніми місяцями ціни на нафту зросли. До слова санкції від ЄС та США не мали того ефекту, який прогнозувався на початку року.
У 2024 році на статтю "національна оборона" Росія витратить 10,77 трильйона рублів, що на 70% більше ніж цьогоріч. Ще 3,33 трильйона рублів виділять за статтею "національна безпека", куди зашиті бюджети МВС, Росгвардії, спецслужб та системи ФСВП.
Чому економіка Росії перегрівається
Росія може не витримати економічного зростання, яке спостерігається останнім часом. У The Economist повідомили про негативні фактори, які на це вплинуть:
- з початку 2022 року тисячі робітників, часто високоосвічених, покинули країну;
- іноземні інвестори вивели близько 250 мільярдів доларів прямих інвестицій, що становить майже половину довоєнних акцій;
- попит, що розігрівається, наштовхується на скорочення пропозиції, що призводить до зростання цін на сировину, капітал і робочу силу;
- ці процеси відбуваються на тлі інфляції, яка продовжує зростати й стає мультиплікатором факторів, що перегрівають економіку.