"На жаль, невтішні підсумки минулого року, тому що банки зменшили свою кредитну активність. Якщо 2011 році темпи зростання кредитування були більшими від 15 %, то за минулий рік - 1-2%. З урахуванням інфляції, це майже нульові темпи зростання кредитів. Не дивно, що кредитна політика комерційних і державних банків призвела до того, що темпи зростання ВВП наближуються до нуля", - зазначив Олександр Савченко в ефірі Першого ділового каналу.

Найголовнішим фактором зменшення кредитної активності експерт назвав ризики, серед яких не на останньому місці - політичні ризики.

Крім того, ще однією причиною зменшення обсягів кредитування Савченко виділяє високі депозитні ставки, які банки вимушені платити, тому що Національний банк України проводив жорстку монітарну політику, стримуючи девальвацію гривні.

"Поки ми не відмовимося від політики стабільного курсу, матимемемо високі кредитні ставки - у неї вкладається ризик девальвації гривні. Як тільки ми прийдемо до плаваючого курсу, кредитні ставки, за моїми розрахунками, зменшаться у два рази: замість сьогоднішніх 24-25% ми можемо мати 12-13%", - заявив він.

Нагадаємо, обсяги кредитування 2012-го року зростали у 20 разів повільніше, ніж 2011-го, відзначають в асоціації "Український Кредитно-Банківський Союз". Задорогі позики позначились в цілому і на темпах розвитку економіки.