"Це суперечить і програмі реформ Президента, і всім деклараціям про регулювання бізнесу", - сказав експерт.
Осаволюк переконаний, що від регулювання найбільше постраждають селяни. Адже здебільшого цінова інспекція контролюватиме й регулюватиме ціни на соціально важливі товари й продукти харчування такі, як хліб, молоко, масло, олію. Отже, йдеться переважно про вироби аграрного сектору. "Якщо магазину не дозволяють дорого продати товари, то він не закуповуватиме й ці товари в селян", - зауважив він.
Крім цього, застерігає експерт, відновлення роботи державної інспекції контролю за цінами може негативно вплинути на інвестиційний клімат, оскільки інвестори не бажають, аби в їхню діяльність втручалася держава.
Нагадаємо, що Міністерство агрополітики і продовольства створило штаб з моніторингу ситуації на ринках продовольчих товарів, в якому беруть участь представники влади та бізнесу з метою стабілізації цінової ситуації на ринку.
На думку голови ради підприємців при Кабміні Леоніда Козаченка, створення Держінспекції з контролю над цінами призведе до більш ручного керування ринком продовольства перед парламентськими виборами в цьому році.