Такими є дані результатів місячного аукціону на Regional Booking Platform.

До теми Європейський суд обмежив прокачку газу в обхід України: що зміниться

Російський "Газпром" повернувся до закупівель українського транзиту, попри те, що компанія не бронювала тверді транзитні потужності України на липень. Саме це спричинило підвищення цін на газ минулого місяця.

Оскільки цей аукціон пройшов з повною реалізацією, найближчим часом можуть оголосити додатковий новий аукціон – на негарантовані потужності. Швидше за все він відбудеться до 27 липня.

Скільки транзитних потужностей бронює "Газпром"

Транзитна угода між НАК "Нафтогаз України" та ПАТ "Газпром" уклали у 2019 році терміном п’ять років. У 2021-2024 роках вона передбачає бронювання "Газпромом" 40 мільярдів кубометрів транзитних потужностей (110 мільйонів кубометрів на добу). Ця цифра є нижчою, ніж у 2020 році, коли відповідно до угоди російська компанія бронювала 65 мільярдів кубометрів (178 мільйонів кубометрів на добу).

Транзит газу через Україну: останні новини

  • Під час зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, президент Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібні гарантії газопостачання. Таке занепокоєння пов’язане з можливим запуском "Північного потоку – 2" найближчим часом.
  • Ангела Меркель запевнила Зеленського, що Україна залишиться транзитером газу в будь-якому випадку.
  • У свою чергу президент Росії Володимир Путін заявив, що їхня сторона нібито дотримається угод по транзиту. Також очільник Кремля вважає, що це питання не залежить від запуску "Північного потоку – 2" чи врегулювання конфлікту на Донбасі.