Перш все варто вказати, що спроби створити цифрову валюту робили у 80-их, 90-их і на початку 2000-их. Проте першим успіхом у цій сфері відзначився саме біткойн, який презентували світу у 2009 році. Головне ім'я, пов'язане з появою біткойна, – Сатоші Накамото.

Читайте також Що таке етеріум та як він може стати конкурентом біткойна

Феномен Сатоші Накамото

Сатоші Накамото – це одна із головних загадок у світі криптовалют. Вперше про нього та біткойн стало відомо у 2008 році, коли Сатоші презентував документ під назвою "Біткойн: Однорангова електронна грошова система” (Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System) з описом концепції цифрової монети.

Далі події розвивалися досить швидко. На початку січня 2009 року випустили перше програмне забезпечення для біткойна, а вже 12 січня вдалося провести першу в історії транзакцію з криптовалютою: 10 біткойнів від Сатоші Накамото отримав американський програміст та один із перших публічних прихильників біткойна Хел Фінні. Він також був учасником групи шифропранків та активно працював над популяризацією криптографій та інструментів для підвищення конфіденційності.

Цікаво, що саме Фінні протягом довгого часу вважали одним із кандидатів на статус “батька” першої цифрової монети.

Що ж відомо про творця біткойна:

  • По-перше, Сатоші Накамото – це псевдонім;
  • По-друге, достеменно невідомо, чи це одна особа, чи група людей;
  • До 2011 року він вів активну діяльність у мережі, зокрема, популяризував свої ідеї серед ентузіастів та розробників через Bitcoin Forum;
  • Останні 12 років він ніяким чином не виринав у публічному полі. Та це не заважає Сатоші Накамото бути однією з найвпливовіших фігур на ринку цифрових грошей;
  • Йому належить 1,1 мільйона біткойнів. Коли вартість монети досягла історичного максимуму на рівні майже 69 тисяч доларів, то його капітал оцінювали у понад 70 мільярдів доларів.

Усі спроби з'ясувати справжнє ім'я творця або творців біткойна ще жодного разу не увінчалися реальним успіхом. Існує чимало теорій та припущень, а також кандидатів на цей статус. Одні з найвідоміших представників у цьому списку – мільярдер Ілон Маск та творець цифрової монети Ethereum Віталік Бутерін.

Біткойн – лідер ринку криптовалют

На сьогодні біткойн – це найвідоміша та найдорожча цифрова монета у світі. Жодна з криптовалют досі не наблизилася до її ринкової вартості.

Для порівняння: ціна біткойна на цю мить коливається на рівні 26 тисяч доларів за монету, тоді як друга за популярністю криптовалюта у світі коштує приблизно 1 600 доларів.

Детальніше про біткойн можна дізнатися з попереднього матеріалу: Перевершує навіть золото: чому біткойн – це нова ера цифрових можливостей

Глобальні компанії додають криптовалюту як ще один спосіб оплати товарів чи послуг. На Філіппінах понад 400 бізнесів готові приймати біткойн під час розрахунків. Тоді як в University of Nicosia та The Lucerne University of Applied Sciences and Arts біткойном можна оплатити навчання. Розрахунок криптою пропонує й гігант світу моди – Gucci.

Очевидно, що це лише початок й ця тенденція буде тільки набирати обертів. Саме тому варто ретельно стежити за динамікою найвідомішої криптовалюти у світі та спробувати придбати цифрову монету.

Починати варто вже зараз

Криптовалюти уже однозначно стали невіддільною частиною сучасного світу. А стрімкий розвиток цього сектору перетворив процес придбання та торгівлі криптовалютами у досить буденне явище.

Варто лише обрати надійний майданчик, який допоможе швидко інвестувати та зробити перші кроки до власного криптокапіталу. До прикладу, WhiteBIT – одну з найбільших криптобірж Європи з українським корінням, де завдяки зручному функціоналу можна здійснювати криптооперації у кілька кліків:

  1. Налаштувати відповідний криптогаманець. Це програмне забезпечення для зберігання криптовалют. Існує кілька типів криптогаманців, включно з вебгаманцями, програмними, паперовими та апаратними гаманцями, найпростіший варіант – створити обліковий запис на біржі, гаманець автоматично прив'язано до облікового запису.
  2. Потім потрібно перейти на майданчик для купівлі BTC. Найзручніше це зробити відразу на централізованій біржі криптовалют, наприклад на WhiteBIT. На WhiteBIT можна купити криптовалюту за національну валюту або коштом інших активів (наприклад, Ethereum, Cardano, USDT тощо).
  3. Для купівлі необхідно виставити заявку на ринку або обміняти кошти за допомогою вкладки "Обмін".
  4. Потім, цифрову валюту можна залишити на біржовому гаманці або відправити на зовнішній, вказавши кількість та адресу.

Чому ж варто більше дізнатися про крипту вже зараз? Цифрові монети не випадково називають грошима майбутнього, а з такими стрімкими темпами розвитку ці активи мають хороші шанси вийти на топовий рівень на фінансовому ринку. Тож варто не лише інформаційно бути готовими до цього, але й починати використовувати нові можливості.