Новий тренд
Одну й ту ж оригінальну сумочку італійського бренду Gucci продали за різну ціну: одну за 3 400 доларів, іншу – за 4 115 доларів. Та між ними є одна відмінність – одна з сумочок фізична, а інша існує лише у віртуальному світі. Цікаво, що дорожчою виявилася саме цифрова сумочка – тепер покупець "носить" її у комп’ютерній грі Roblox.
Зверніть увагу З криптовалютою на "ти": як українцю почати інвестувати
Яскравим доказом того, що віртуальна власність стає ціннішою за фізичну, є статистика з ринку NFT:
- Наприкінці 2021 року обсяг торгів NFT перевищив 13 мільярдів доларів, за підрахунками The Block Research.
- Тобто ринок NFT виріс у 400 разів всього за рік.
Що таке NFT (невзаємозамінний токен)
Це тип цифрового активу, який працює на базі блокчейну і дозволяє отримати право власності. Кожен NFT – це унікальний предмет у віртуальному світу. Прикладом NFT може бути картинка, відео, твіт, мем, ігровий скін чи будь-що інше в мережі.Колекціонери та інвестори готові платити величезні суми коштів за те, щоб стати єдиним власником якогось предмета в інтернеті. Іноді суми сягають мільйонів доларів.
Трійка найдорожчих NFT-предметів
Поки найдорожчим NFT-предметом є "The Merge", який продали за 91,8 мільйона доларів. Щоправда, таку суму розділили одразу на 28 983 покупців. Кожен з них отримав свої фрагментовані частини NFT "The Merge"
NFT "The Merge" – найдорожче у 2021 році / Фото Nifty Gateway
Але широко популяризувати світ NFT вдалося іншому предмету – "Everydays – The First 5,000 Days", який продали за 69,3 мільйона доларів.
Один з найвідоміших NFT-токенів / Фото Christie's
Без сумніву, вартим уваги є NFT під назвою "Human One", який приніс автору 28,98 мільйона доларів. Це 3D-скульптура NFT у натуральну величину, яка зображує людину в скафандрі сріблястого кольору, але може змінюватися за примхами художника.
Цифрове та фізичне творіння художника / Фото Christie's
Це лише кілька прикладів найвідоміших та найдорожчих предметів NFT. Насправді їх у світі величезна кількість: вони бувають на різний смак, а головне на різний розмір гаманця.
Фахівці криптобіржі Bybit розповіли у коментарі 24 каналу, як українцям вийти на ринок NFT і про що варто пам’ятати.
Де купувати та продавати NFT предмети
Купувати NFT предмети можна на спеціальних платформах. Спеціалісти однієї з таких платформ – Bybit NFT – розповіли 24 каналу, як це зробити.
Зареєстровані користувачі Bybit можуть купувати розміщені на маркетплейсі NFT та торгувати ними, використовуючи активи своїх спотових облікових записів. Тобто нема потреби створювати або прив'язувати існуючий криптогаманець.
Токени NFT можна перепродавати іншим користувачам Bybit або навіть розміщувати власні токени. Їх побачить 5-мільйонна аудиторія трейдерів Bybit та величезна спільнота у соцмережах. Незабаром стане доступним вивід предметів на власний гаманець. Тож фактично кожен користувач платформи сам обирає для себе роль: колекціонер, художник чи інвестор.
Деякі інвестори скептично ставляться до NFT та їхньої справжньої цінності, проте значення цих активів в індустрію складно переоцінити. NFT дозволили людям доторкнутися до цифрової власності та створили додатковий ринок для художників та творців контенту, що захищає авторські права на їхні роботи,
– заявив співзасновник і генеральний директор Bybit Бен Чжоу.
Колаборація з ігровими всесвітами
На маркетплейсі Bybit NFT з-поміж іншого представлені токени зі всесвітів Monster Galaxy та REALY:
- Monsters Galaxy – це мобільна рольова гра, натхненна світами Pokémon та Monster Hunter. Вже 25 мільйонів гравців по всьому світу беруть участь в епічних битвах та полюють на диких монстрів.
- Метавсесвіт REALY – це яскравий метавсесвіт, натхненний вуличною культурою. Користувачі можуть спілкуватися, торгувати, брати участь в іграх та навіть одягати своїх аватарів в одяг від реальних брендів.
Крім цих партнерств, Bybit куруватиме розіграші mystery-боксів і випуск дорогих ексклюзивних NFT від перспективних художників, знаменитостей та спортсменів.
Метавсесвіт уже існує. І вас є унікальна можливість стати одним зі співтворців всесвіту майбутнього просто зараз.