Окупація та вихід на пенсію

В громадській організації "Донбас SOS" для 24 Каналу пояснили, що строки призначення та виплати пенсії передбачені відповідно до закону про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Читайте також Податися можливо, але складно: пенсія на окупованих територіях

Відтак, пенсія призначається з дня звернення за пенсією, тобто коли людина подасть заяву та документи. Однак є певні виключення, як-от:

  • Пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше 3 місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
  • Пенсія за інвалідністю призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше 3 місяців з дня встановлення інвалідності.
  • Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з дня смерті годувальника.

У членів сім’ї особи, якій відповідно до Закону України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин" надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин, право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника виникає через місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин,
– наголошують в "Донбас SOS".

Які норми діють на окупованих територіях

Важливо зазначити, що для осіб, які залишились на окупованих територіях після 24 лютого 2022 року, діє наступна норма:

  • Призначення пенсії буде з моменту досягнення пенсійного віку, якщо строк подання не сплив станом на 24 лютого 2024 року, на період воєнного стану та протягом 3 місяців після його припинення або скасування.