Процедура банкрутства супермаркетів "Брусничка" стартувала ще місяць тому, повідомляє НВ. Наразі триває закриття магазинів. Те, що мережа залишає ринок, підтвердив директор компанії "Український рітейл" Євген Хворостянко.
Читайте також: Ахметов запускає інформаційний канал "Україна 24"
Що відомо про діяльність мережі "Брусничка"?
Мережа супермаркетів спочатку створювалася як регіональна на території Донбасу. Згодом компанія "Український рітейл" вийшла на ринок інших областей та розширила мережу магазинів до понад 100. Проблеми у компанії почалися після початку воєнних дій на сході країни.
З моменту початку воєнного конфлікту на Донбасі "Український рітейл" позбувся 53 магазинів, що залишилися на непідконтрольній території. Це були найбільші магазини в мережі "Брусничка", приносили 80% всього прибутку,
– додав Євген Хворостянко.
Мережа переїхала в Дніпро і спробувала розвиватися там, але через конкуренцію спроби не були успішними.
Читайте також: Можливе банкрутство: в уряді нагадали МАУ про борги перед державою
Що відомо про банкрутство "Бруснички"?
Господарський суд Дніпропетровської області в середині жовтня розпочав процедуру банкрутства компанії "Український рітейл". В ухвалі суду зазначено, що загальна сума боргів компанії становить 1098 мільярдів гривень.
Банкам компанія винна приблизно 186 мільйонів гривень, співробітникам – 6,5 мільйонів гривень. Але найбільша заборгованість у "Бруснички" у розмірі 652 мільйонів гривень перед постачальниками.
Активів компанії не вистачить, щоб розрахуватися з усіма боргами. Вартість усіх активів 223 мільйонів гривень, а розмір дебіторської заборгованості – приблизно 34 мільйонів гривень.
Відомо, що на місцях закритих супермаркетів вже відкривають нові мережі. Наприклад, в деяких приміщеннях в Маріуполі відкриваються супермаркети місцевої мережі "Щирий кум".
З історії мережі "Брусничка"
- У мережу супермаркетів Ахметов вирішив інвестувати в 2007 році.
- Тоді компанія "Український рітейл" відкрила перші магазини в Донецьку.
- А вже через чотири роки керувала 78 магазинами в Донецькій, Луганській, Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях.
- Ще через три роки, в 2014 році, мережа налічувала вже 135 магазинів.
До слова, "Брусничка" – це друга українська мережа, яка закривається після початку війни на Донбасі. Першою була мережа магазинів "Амстор" Вадима Новинського.