Як змінилась корупційна ситуація в Україні

За 2023 рік Україна отримала 36 балів в Індексі сприйняття корупції. Максимальний можливий бал – 100.

Читайте також Пенсіонери отримуватимуть виплати без ідентифікації лише до 31 березня

Україна посіла 104 місце зі 180 країн. При цьому, вона увійшла до 17 держав, які продемонстрували найкращі показники зростання.

Андрій Боровик

Виконавчий директор TI Ukraine

Україна продемонструвала непоганий результат цьогоріч і прогресивну динаміку за 10 років. Зараз ми вже доросли до показників країн – кандидаток в ЄС. Ми розбудували антикорупційну екосистему з нуля та вже маємо реальні вироки за топкорупцію, але нам все ще треба дуже багато працювати, щоб наздогнати показники країн ЄС.

За словами Боровика, з часів Революції гідності, Україна додала 11 балів до свого результату. Навіть під час війни, антикорупційні програми продовжили діяти.

Якщо випадки тиску на журналістів та представників громадськості й надалі продовжуватимуться, якщо влада втручатиметься у різні сфери держуправління, а корупційні скандали, пов’язані з обороною, не стихатимуть, ми можемо дуже швидко втратити наші досягнення,
– застерігає Боровик

Корупційна ситуація у світі

Україна на 10 балів випереджає Росію. Країна-агресор отримала 26 балів та посіла 141 місце серед усіх країн світу. Білорусь, своєю чергою, випередила Україну на 1 бал отримала – 37 балів. Однак, показник цієї країни стрімко знижується, у 2023 році він впав на 2 бали.

Які результати у інших сусідів України:

  • Польща та Словаччина отримали по 54 бали та розділили 47 місце;
  • Румунія – 46 балів – 63 місце;
  • Молдова та Угорщина – 42 бали – 76 місце.

Лідерські позиції незмінно залишаються у таких країн:

  • Данія – 90 балів – 1 місце;
  • Фінляндія – 87 балів – 2 місце;
  • Нова Зеландія – 85 балів – 3 місце;
  • Норвегія – 84 балів – 4 місце.