Від чого залежить курс євро

Експерт Андрій Шевчишин розповів у коментарі 24 Каналу, що "цінові рамки" курсів валют на сьогодні визначає саме Національний банк України. Це відбувається через інтервенції.

До теми НБУ продав майже мільярд доларів на міжбанку за тиждень

Що таке валютні інтервенції

Це великий разовий вплив центрального банку країни на валютний ринок та курс. Валютні інтервенції здійснюються через продаж або ж закупівлю великої партії валюти задля регулювання курсу валют в інтересах держави.

Шевчишин пояснює, що Нацбанк поводився доволі пасивно на початку минулого тижня. Водночас наприкінці тижня курс долара дійшов на міжбанку до позначки у 41,6 гривні й зупинився. Таким чином регулятор показав, що далі рухати межі не будуть.

Андрій Шевчишин

Фінансовий аналітик

Аналогічна ситуація й з євро. Варто розуміти, що основна валюта коливань й торгів на міжбанку – американська валюта. І курс євро визначається виключно через глобальні тенденції. Основні гравці на ринку, а це експортери та імпортери, – це 75% тих, хто торгує доларами. Відтак всі операції визначаються цією валютою.

За словами аналітика, гравці аналізують котирування долара та євро на світових ринках.

Курс євро зараз міг бути й вищим. Наприклад, якби котирування курсу євро-долар на світових ринках було 1,2 (зараз він значно менше ніж 1), тоді б курс євро міг бути на рівні 48 гривень, або навіть більше,
– каже Шевчишин.

Що буде з ціною наприкінці літа

Андрій Шевчишин пояснює, що через те, що зараз Україна перебуває у режимі керованої гнучкості, то саме ця керованість визначатиме, яким буде курс наприкінці літа.

Зараз не варто ревальвувати, тобто укріплювати гривню, адже це спалюватиме наші резерви. У поточній ситуації Нацбанк намагатиметься не тільки втримувати гривню, але й зберігатиме співвідношення дохідності, яке може отримати населення від депозитів в гривнях або ОВДП,
– додає експерт.