У матеріалі видання UAprom мовиться, що в МЕРТ неофіційно говорять про дозвіл експортувати 300 тисяч тонн брухту протягом двох місяців. "Але це чутки. Міністерство повинно підтвердити цю інформацію офіційно у себе на сайті", – наголосив співрозмовник.
В одній з брухтозаготівельних компаній, що подала заявки на експорт сировини, підтвердили UAprom проведення Комісії 16 березня, але не змогли назвати загальний обсяг розподілених квот. Однак співрозмовник зауважив, що його заявки були схвалені.
Раніше окружний адміністративний суд Києва, призупинив дію наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про затвердження балансу споживання брухту чорних металів на внутрішньому ринку в 2016 році.
МЕРТ 1 березня затвердив баланс брухту чорних металів на 2016 рік зі збереженням високого рівня експорту металобрухту в обсязі 1,1 млн тонн – майже на рівні попереднього року, незважаючи на заклики метпідприємств і регіональних депутатів обмежити вивезення стратегічної сировини через її нестачу на внутрішньому ринку.
Об'єднання "Металургпром" і Федерація металургів України (ФМУ) в листі до Мін'юсту вказали на низку порушень при затвердженні МЕРТ балансу брухту чорних металів. Також металурги закликали ДержРегСлужбу захистити інтереси вітчизняних метпідприємств і домогтися дотримання законності при затвердженні МЕРТ балансу брухту чорних металів. Крім того, ФМУ і ЦК профспілки трудівників металургійної і гірничодобувної промисловості України (ПМГУ) закликали Президента країни звернути увагу на проблеми ГМК і, зокрема, ініціювати перегляд балансу металобрухту на 2016 рік.
У ЗМІ підняли хвилю обурення проти рішення Кабміну. Зокрема, директор Маріупольського комбінату імені Ілліча Юрій Зінченко назвав наказ поспішним і спрямованим на захист прав тіньового бізнесу країни.
"У той час як металурги відчувають дефіцит стратегічної сировини і програють у конкурентній боротьбі і всередині країни, і на світових ринках. Страждають від цього всі – гірничо-металургійний комплекс, суміжні галузі, економіка України. При затвердженні балансу брухту на експорт 1,1 млн тонн інтереси металургів проігнорували. Як можна вивозити металобрухт, коли його дефіцит на внутрішньому ринку зростає з кожним місяцем? Ми не проти експорту брухту. Ми за розумний компроміс, який би влаштував усіх гравців ринку", – додав він.