Хоча міг би не тільки сприяти енергетичній незалежності, а й зробити працю шахтарів більш безпечною. За оцінками експертів, сумарні ресурси метану вітчизняних вугільних пластів перевищують 12 трильйонів кубометрів. Проте в цьому питанні Україна досі не вийшла за рамки експериментальних досліджень.

Нагадаємо, про наміри створити спільне підприємство для видобутку метану з вугільних пластів наприкінці минулого року заявили "Нафтогаз" та "Газпром". Проте його дотепер не створили, натомість, як відзначають експерти, лише застовпили за собою дану нішу.

"В принципі великих проектів ми в Україні на сьогодні не спостерігаємо якраз по шахтному метану, який призводить до аварій і трагічних наслідків. Чому не створювати СП, створювати ті умови прозорості, які є на західному ринку, для більш потужних компаній, які володіють технологіями?" – каже голова правління Альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик.

Зазначимо, у світі шахтний метан як енергоносій використовується вже понад півстоліття. Американці звернули на нього увагу після нафтової кризи 1973 року. Як стверджують науковці, з десяток країн, у їхньому числі й Україна, мають 260 трильйонів кубометрів сумарних запасів метану вугільних пластів, що перевищує світові запаси природного газу.