Про це повідмоляє НВ з посиланням на 2 власні джерела. Одне з джерел видання зазначило, що для МВФ неприйнятний будь-який компроміс з колишніми власниками "Приватбанку".
До теми: Коломойський заявив, що "Приватбанк" йому скоро повернуть, і МВФ про це знає
Так, будь-який компроміс неприйнятний, так він підтвердить вплив Коломойського. А якщо воно високе, то високий ризик дефолту і відкату реформ. А якщо так, то навіщо такій країні давати грошей, якщо вони з високою ймовірністю не повернуть? Логічно?
– сказало джерело видання.
Також місія МВФ скаржилася, що земельна реформа в Україні не приймається в тому форматі, як було обіцяно. А ще до ринку не допустили іноземців.
"МВФ розуміє, що це ще гірше, ніж мораторій, оскільки є ризик, що за безцінь землі можуть бути скуплені всіма відомими особами. Це не зовсім ринок", – сказало джерело.
Найбільше місію МВФ "зачепив обман" щодо ринку землі, додало джерело.
Що кажуть в МВФ
Читайте також: Україна має відмовитися від співпраці з МВФ до 2023 року, – Маркарова
По завершенню роботи місії МВФ її голова Рон ван Роден зробив заяву, в якій сказав, що команда фахівців провела конструктивні та плідні обговорення з представниками влади України.
Місія МВФ віддала належне істотному прогресу, що його було досягнуто в останні кілька місяців на шляху поступу реформ та дотримання виваженої економічної політики.
Місія досягла помітного подальшого просування у дискусіях щодо заходів та реформ, що могли б лягти в основу нової програми, підтриманої МВФ.
Серед таких кроків:
- заходи у грошово-кредитному секторі,
- податковобюджетному секторі,
- фінансовому секторі,
- реформи, спрямовані на поліпшення бізнес-середовища, посилення верховенства права і нарощування економічного зростання.
Дискусії триватимуть наступними тижнями,
– анонсував ван Роден.
Місія МВФ прибула до Києва 14 жовтня, щоб обговорити з представниками української влади нову трирічну програму розширеного кредитування на 5-10 мільярдів доларів. Ця програма буде спрямована на збереження макроекономічної стабільності держави та запровадження глибоких структурних реформ.
Українські уряд та Нацбанк сподіваються, що нову програму з МВФ буде ухвалено в грудні. Це дозволить отримати перший транш (частину кредиту) за програмою ще до кінця 2019 року. НБУ очікує, що транш становитиме близько 2 мільярдів доларів.