Про це повідомив директор АКХЗ Муса Магомедов на своїй сторінці у Facebook.
"Авдіївка остаточно прийшла в себе. В місто повертаються раніше евакуйовані люди. Але, на жаль – це лише затишшя перед катастрофою. Не знаю, скільки страждань випало на долю цих людей, але боюся скоро мені доведеться їм повідомити, що вони залишаться без роботи і навіть без тепла в їх будинках, попри всі зусилля, які ми докладаємо, щоб врятувати місто і наш завод. Чесно кажучи, руки опускаються, коли розумієш, що загроза цього разу не зовнішня, а внутрішня", – пише Магомедов.
За словами Магомедова, причиною зниження виробництва на коксохімзаводі стане зупинка Зуївської ТЕС, яка розташована на непідконтрольній території, але зареєстрована в Україні.
Проблема в тому, що Зуївська електростанція може використовувати тільки вугілля з шахт Павлограда та Добропілля, а його треба доставляти через лінію розмежування залізницею, яка заблокована активістами.
Вони (активісти, – 24) фактично наносять Авдіївці удар в спину. Припинення поставок вугілля на Зуївську ТЕС означає її зупинку, місто та околиці залишаться без електро- і теплоенергії. Далі – різке зниження виробництва на АКХЗ, де зайняті чотири тисячі співробітників,
– пояснив директор АКХЗ.
Він додав, що під удар через блокаду залізниці потраплять металургійні комбінати, які отримували кокс з АКХЗ.
Читайте також: Як виглядає зруйноване Широкине сьогодні: моторошне відео від українських морпіхів
"Під удар потрапить ММК імені Ілліча – це ще 18 тисяч українців. До речі, і ММК імені Ілліча і "Азовсталь" вже знизили виробництво через блокаду на 10%, щоб розтягнути наявні запаси сировини. І це тільки початок. Не за горами падіння виробництва і на "Запоріжсталь", – наголосив Муса Магомедов.
Як повідомляють ЗМІ, в Авдіївській промзоні на Донеччині на передову прибули нові найманці – дагестанці та "кадирівці".
Додамо, 14 лютого Європарламент проведе екстрені дебати у зв'язку з ескалацією бойових дій в Авдіївці.