Облікова ставка

Пишний зауважив, що курсова стабільність, підтримана рівнем облікової ставки у 25% й додатковими заходами НБУ, і надалі сприятиме збереженню керованості інфляційних процесів. Що стосується рівня інфляції, то він в умовах війни очікувано зростає, але залишається керованим.

Читайте також Кредит у біткойні: чи вигідніший він за традиційну позику

Дохідності гривневих депозитів дедалі зростають у відповідь на червневе підвищення облікової ставки. Ми також, безумовно, вітаємо збільшення Міністерством фінансів ставок за гривневими ОВДП,
– розповів голова НБУ.

Також у НБУ підкреслили, що оновлений прогноз, як і попередній, передбачає збереження облікової ставки на рівні 25% щонайменше до II кварталу 2024 року. Однак за потреби, регулятор готовий підвищити ключову ставку понад прогноз.

Цикли підняття облікової ставки у 2022 році: коротко

  • У січні НБУ підвищив облікову ставку з 9% до 10% річних.
  • Під час наступного перегляду у березні, попри початок повномасштабної війни, регулятор вирішив залишити її на рівні 10% річних.
  • Однак 3 червня Нацбанк різко підвищив ставку до 25% річних й з того часу зберігає її на цьому рівні.

Більше про це Чи підвищить НБУ облікову ставку: експерти зробили прогноз

Що прогнозували експерти

Напередодні експерти припускали, що скоріш за все НБУ збереже ставку на поточному рівні у 25%. Банкірка Тетяна Путінцева зауважує, що наразі приводів, як до зниження її рівня, так і зростання.

Голова правління Юнекс Банку Іван Світек розповідав, що природа інфляції в Україні є такою, що вплив на неї облікової ставки є дуже обмеженим. Тож і подальше її підвищення не має великого сенсу.